hyperMILL obróbka styczna przegląd

Innowacyjna technologia narzędziowa

Przez wiele lat technologia wykończenia powierzchni uważana była za rozwiązaną. Nie przeszkadzało nam to jednak w znalezieniu nowych sposobów na przyspieszenie tego czasochłonnego procesu. Rezultat był wart zachodu: nowy rodzaj frezów w połączeniu z bardzo efektywnymi strategiami obróbki wykańczającej

Myślenie przyszłościowe oznacza rozwój technologii przyszłości. Frez stożkowy baryłkowy reprezentuje zupełnie nowy typ geometrii narzędzia, który został opracowany przez OPEN MIND. Przy zastosowaniu konwencjonalnych frezów baryłkowych możliwe są tylko średnie promienie od 50 mm do 100 mm. Nasze podejście działa jednak przy promieniach 1.000 mm i większych. Pozwala to na uzyskanie dużych przyrostów kroku przy zachowaniu tej samej jakości powierzchni. Zalety baryłki stożkowej można wykorzystać tylko przy użyciu wysokowydajnego systemu CAM, takiego jak hyperMILL®. Jego innowacyjna technologia 5-osiowa nie stawia praktycznie żadnych ograniczeń w obróbce.

 

Dynamiczna kontrola punktu kontaktowego
hyperMILL® MAXX Machining jest w stanie w pełni automatycznie sterować punktem styku podczas obróbki. Kąt nachylenia frezu jest stale zmieniany. Wynik mówi sam za siebie: bezpieczna obróbka całej powierzchni i równomierne wykorzystanie promienia skrawania.

 

 

 

Testowana jakość powierzchni
W porównaniu do obróbki frezami kulkowymi, teoretyczna wysokość chropowatości nie zmienia się znacząco przy większych przyrostach kroku. Zostało to udowodnione w rzeczywistych zastosowaniach przy użyciu metod testowania powierzchni. Powierzchnia referencyjna została poddana obróbce przy użyciu frezu kulowego o promieniu 3 mm oraz frezu baryłkowego o promieniu 350 mm. Podczas gdy jakość obu powierzchni była prawie taka sama, czas obróbki został skrócony o 90 procent przy użyciu frezu baryłkowego.

Proste zarządzanie narzędziami                                                        Każdy frez baryłkowy może być parametrycznie zdefiniowany w hyperMILL®. Nie jest konieczne tworzenie dowolnych geometrii ostrzy skrawających ani projektowanie narzędzia do frezowania w oparciu o kontury 2D. Proste zarządzanie narzędziami i system CAM, który mapuje frezy kształtowe w 100 procentach, zapewniają bezpieczne i niezawodne użycie tych narzędzi

 

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu