5X obróbka form do opon slider

Programowanie oraz obróbka form do opon

Pakiet opon  firmy OPEN MIND oferuje automatyzację programowania segmentów dla większej wydajności.

Niezależnie od tego, czy stosuje się formy dodatnie czy ujemne – moduł do opon wykona je bardziej ekonomicznie niż kiedykolwiek wcześniej. Zautomatyzowane strategie frezowania i funkcje specjalne gwarantują uproszczony i efektywny proces programowania. Na przykład funkcje są ułatwione dzięki powtarzalnemu układaniu identycznych sekcji opon, które są zwykle definiowane za pomocą modułu. Każdy obszar musi zostać zaprogramowany tylko raz.

Narzędzie do opon kopiuje ścieżki narzędzia do odpowiednich pozycji w oponie. W ten sposób automatyczna generacja segmentów generuje ścieżki narzędzia, które wykraczają poza granice segmentów. Zoptymalizowane ścieżki frezowania znacznie skracają czas obróbki. 

Poza szybkim wykańczaniem za pomocą frezów walcowych i torusowych, które pozwalają na duże kroki i przejścia, cykl ten można również wykorzystać do zoptymalizowanej obróbki zgrubnej na wstępnie obrobionym materiale. Narzędzie podąża za krzywizną powierzchni, zapewniając bardziej równomierną pozostałość materiału na wszystkich powierzchniach.

Gwarantuje to efektywną pracę z drobnymi obszarami obróbki. Dokładne śledzenie pozostałego materiału na podstawie półfabrykatu, pomaga uniknąć niepotrzebnych ruchów i gwarantuje wysoką niezawodność procesu przy użyciu smukłych narzędzi. Poszczególne operacje obróbcze mogą być wykonywane z różnych kierunków z różnymi ustawieniami.

Swarf Cutting pozwala na bardziej efektywną obróbkę powierzchni. Cykl ten bardzo ułatwia frezowanie boków profili i zakończeń naroży wewnętrznych. Możliwe jest również zastosowanie narzędzi stożkowych. Definicja powierzchni obróbczych oraz dna chroni sąsiadujące powierzchnie.

Ostre krawędzie form do opon mogą być precyzyjnie obrobione przy użyciu smukłych narzędzi. Cykl ten rozpoznaje wszystkie nie obrobione obszary materiału, nawet w podcięciu. Obróbka jest wykonywana na wielu segmentach w jednej, bezkolizyjnej operacji. Ponadto, cykl ten generuje szczególnie płynne ruchy.

Przy 5-osiowej obróbce krawędzi i efektywnym programowaniu “lameli”, cykl ten zapewnia wydajną obróbkę z różnymi pozycjami narzędzi w jednym kroku. hyperMILL® łączy w sobie automatycznie poszczególne operacje obróbki ze zoptymalizowanymi ścieżkami i bezkolizyjnym ruchem narzędzia.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu