hyperCAD-S Deformation: Ukierunkowane odkształcenie geometrii.

hyperCAD®-S Deformation oferuje programistom CAM szereg opcji deformacji geometrii zgodnie z określonymi specyfikacjami.

Deformacja hyperCAD®-S pozwala użytkownikowi CAM deformować dowolną geometrię zgodnie z określonymi specyfikacjami, niezależnie od tego, czy są to krzywe, siatki czy ściany. Ten potężny moduł deformacji pozwala użytkownikowi CAM modyfikować globalne i lokalne obszary komponentów w sposób, który byłby bardzo kosztowny przy użyciu tradycyjnych technik modelowania.

Szeroki zakres zastosowań

Deformacja hyperCAD®-S może być stosowana w różnorodnych aplikacjach, takich jak oprzyrządowanie do blachy i łopatki turbiny. W przypadku zadań z blachy efekt sprężynowania polega na wygięciu elementu, co powoduje niespójną precyzję elementu z blachy.

Łopatki sprężarki i turbiny mogą się ugiąć podczas frezowania. Dlatego użytkownik CAM musi zdeformować geometrię w przeciwnym kierunku i zaprogramować geometrię odchyloną, aby rzeczywista część mogła być obrabiana w ramach określonych tolerancji.

Cechy hyperCAD-S Deformation

Szybka i prosta metoda osiągnięcia wymaganej geometrii końca

Deformacja elementów

Deformacja wolumetryczna

Innym możliwym zastosowaniem jest rzutowanie konturów, takich jak logo i napisy na określone powierzchnie. Tutaj wybrane elementy, takie jak ściany, krzywe, punkty, chmury punktów i siatki, są deformowane objętościowo na powierzchni docelowej.Innym możliwym zastosowaniem jest rzutowanie konturów, takich jak logo i napisy na określone powierzchnie. Tutaj wybrane elementy, takie jak ściany, krzywe, punkty, chmury punktów i siatki, są deformowane objętościowo na powierzchni docelowej.

Zastosowanie wariantów produkcyjnych do produkcji precyzyjnych części.  

Bryła jest obliczana dla deformacji na podstawie powierzchni początkowej (czerwony) i powierzchni docelowej (zielony).  

Zaczynając od początkowych konturów / punktów, wybrane elementy (czerwone) są deformowane do konturów / punktów docelowych (zielone).

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu