5X obróbka głębokich kieszeni

Efektywne programowanie głębokich kieszeni oraz niezawodne frezowanie

Oprogramowanie OPEN MIND oferuje innowacyjne 5-osiowe strategie obróbki kieszeni. Strategie te umożliwiają błyskawiczne programowanie i frezowanie wymagających geometrii, takich jak głębokie gniazda i strome ściany.

5-osiowe obróbka wykańczająca na stałym Z jest używane do obróbki stromych powierzchni wysokich stempli lub głębokich kieszeni. Strategia automatycznie wykrywa podcięcia oraz dostosowuje kąt pochylenia narzędzia do obrabianego modelu i generuje ścieżki narzędzia płynną spiralą lub na stałym poziomie Z

Podobnie jak w przypadku zadań 3D, płaskie lub lekko pochylone obszary mogą być obrabiane przy użyciu 5-osiowych strategii wykończeniowych. 5-osiowe unikanie kolizji pozwala użytkownikom na frezowanie w pobliżu stromych ścian za pomocą krótkiego narzędzia w jednym kroku. W połączeniu z automatycznym indeksowaniem, strome powierzchnie mogą być obrabiane z zachowaniem najbardziej optymalnej orientacji narzędzia

Równoodległa 5-osiowa obróbka wykańczająca pozwala na obróbkę powierzchni stromych i płaskich w jednym zadaniu. Strategia ta generuje szczególnie płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi ścieżkami narzędzia. Pomaga ona przedłużyć żywotność narzędzi i maszyn oraz zapewnia najlepsze możliwe powierzchnie.

5-osiowa obróbka powierzchni pochyłych umożliwia grawerowanie elementów bez kolizji przy użyciu krótkich narzędzi, nawet w pobliżu stromych powierzchni.

5-osiowa obróbka resztek oferuje wszystkie opcje obróbki resztek 3D z zastosowaniem 5-osiowych pozycji narzędzi. Automatyczne indeksowanie i symultaniczna obróbka określają pozycje i obszary, które umożliwiają obróbkę przedmiotu w jednej operacji.

Obróbka 5-osiowa jest używana do konwersji programów 3D na programy 5-osiowe. Pozwala to na obróbkę narzędziami, które zostały wykluczone z powodu kolizji, jako płynne 5-osiowe zadania obróbcze lub z automatycznie obliczonymi stałymi pozycjami. Wszystkie ścieżki narzędzia 3D i 5-osiowe mogą być również zoptymalizowane w celu poprawy wyników frezowania.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu