5X obróbka wirników slider

Efektywne programowanie i obróbka za pomocą modułu do wirników

5-osiowe oprogramowanie CAM - pakiet obróbki wirników firmy OPEN MIND: tak prosty jak standardowa aplikacja.

Zintegrowane funkcje automatyczne w pakiecie obróbki wirników zmniejszają do minimum liczbę parametrów, które trzeba wprowadzić. Sprawdzona kontrola kolizji gwarantuje bardzo wysoki poziom niezawodności procesu. Zastosowanie solidnych narzędzi pozwala na obróbkę z wysokimi parametrami posuwu.

W cyklu zgrubnym, narzędzie płynne obrabia, począwszy od wstępnie obrobionego materiału lub półwyrobów. Nie jest wymagana czasochłonna symulacja usuwania materiału.

Zgrubna obróbka wgłębna jest alternatywą, jeśli nie można efektywnie osiągnąć poziomych posuwów przy użyciu długich, wąskich narzędzi. Proces ten pozwala na zastosowanie najbardziej sztywnego narzędzia do obróbki zgrubnej kieszeni pomiędzy łopatkami. Jest ona dostarczana jako moduł opcjonalny.

Profil ścieżki narzędzia może być dostosowany do aerodynamicznego kształtu piasty wirnika lub do indywidualnych wymagań klienta. Ta strategia obróbki może być również stosowana jako obróbka resztek naddatków łopatek.

Ta strategia HSC charakteryzuje się ciągłymi, spiralnymi ruchami obróbczymi z punktowym kontaktem narzędzia. Pozwala to na doskonałe frezowanie nawet bardzo zakrzywionych łopatek głównych jak i pomocniczych wirnika.

Jeśli powierzchnie łopatki pozwalają na wystarczająco precyzyjną obróbkę bokiem narzędzia, cykl “obróbki bokiem narzędzia” będzie bardzo dobrym wyborem. Dzięki niemu znacząco skraca się czas obróbki. 5-cio osiowe cykle hyperMILL® automatycznie obliczają optymalne zagłębianie narzędzia.

Ta strategia obróbki jest stosowana wszędzie tam, gdzie krawędzie natarcia i spływu nie mogą być generowane razem z obszarami przepływu w jednej operacji.

Jest to idealna strategia, gdy promienie pomiędzy piastą a powierzchnią łopatek są różne. Strategia ta ułatwia również obróbkę materiału resztkowego – podstawowy wybór do optymalnej obróbki piasty i łopatki.

5-osiowa obróbka: Frezowanie wirnika 
Szybsza obróbka za pomocą obrabiarki FANUC i  oprogramowania hyperMILL® CAM, aby sprostać wyzwaniom produkcyjnym związanym z elementami silnika.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu