hyperMILL Virtual Machining Slider

Efektywne symulacje i analiza kodu NC

OPEN MIND postanowił opracowała hyperMILL® VIRTUAL Machining Center, aby umożliwić wcześniejszą symulację i analizę procesu produkcji która pozwala na uniknięcie nieefektywnych operacji, kosztownych błędów i usprawnia płynność procesu obróbki.

Ruchy maszyny są często symulowane przed uruchomieniem postprocesora. Brak połączenia pomiędzy postprocesorem a symulacją oznacza, że nie jest możliwa pełna symulacja rzeczywistych sytuacji obróbki.

Z tego powodu firma OPEN MIND zdecydowała się pójść o krok dalej ze swoim hyperMILL® VIRTUAL Machining Center. W wysoce wydajnym i niezawodnym rozwiązaniu symulacji NC firmy OPEN MIND, wirtualne ruchy maszyny w pełni odpowiadają rzeczywistym ruchom maszyny, ponieważ symulacja opiera się na kodzie NC po uruchomieniu postprocesora. Kod jest symulowany linijka po linijce, łącznie z ruchami repozycji. Ta symulacja maszyny oparta na kodzie NC gwarantuje niezawodne wykrywanie kolizji, dzięki czemu procesy wprowadzania danych są znacznie bezpieczniejsze i wydajniejsze.

hyperMILL Symulacja ikona

Symulacja z maksymalnym bezpieczeństwem

hyperMILL® VIRTUAL Machining Center oferuje wszystkie klasyczne opcje symulacji, które są osadzone w bardzo intuicyjnym interfejsie użytkownika. Symulacja maszyny jest przeprowadzana na zdefiniowanym modelu maszyny i uwzględnia przedmiot obrabiany i narzędzie, jak również oprawki, uchwyty i zaciski. W symulacji osie mogą być przesuwane ręcznie, a ograniczenia są wskazywane i automatycznie wykrywane poprzez wyłączniki krańcowe. Poszczególne etapy obróbki mogą być symulowane oddzielnie lub wykorzystane jako punkt wyjścia do symulacji. Symulacja sprawdza każdą operację obróbki przed ustawieniem maszyny. Oznacza to, że hyperMILL® VIRTUAL Machining Center zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i stabilność procesu.

Dogłębna analiza programu NC

Poza efektywną symulacją, hyperMILL® VIRTUAL Machining Center zawiera kompleksowe funkcje analityczne. Każda sytuacja związana z obróbką może zostać szczegółowo zbadana. Funkcja najlepszego dopasowania pozwala na niezawodne sprawdzenie obszaru obróbki. Automatycznie oblicza ona optymalne położenie elementu dla dostępnego obszaru roboczego. W świecie rzeczywistym może to często zapobiegać czasochłonnym ustawieniom maszyny.

 

Różne wykresy dostarczają cennych informacji na temat jakości pracy maszyny. Ruchy poprzeczne różnych osi, posuwy i prędkości obrotowe wrzeciona są w każdej chwili widoczne dla programisty CNC. Pomaga to zapobiegać błędom i eliminować nieefektywne operacje. Funkcje analizy zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo i przejrzystość.

Cechy charakterystyczne

  • Symulacja w oparciu o kod NC
  • Dwukierunkowe połączenie bloku NC z obróbkami hyperMILL® umożliwia szybkie porównanie poszczególnych zadań obróbczych.
  • Pełna symulacja wszystkich ruchów, łącznie z ruchami przejściowymi
  • Szybka kontrola kolizji, która może być przeprowadzana niezależnie od symulacji
  • Interaktywne umieszczanie detalu i elementów wyposażenia
  • Ręczne przemieszczanie maszyny wirtualnej
  • Podejście do punktów docelowych z obrotowym punktem centralnym narzędzia (RTCP) i bez niego
  • Wyświetlanie granic osi
  • Funkcje wszechstronnej analizy
  • Szybkie porównanie zaprogramowanych punktów odniesienia i narzędzi z rzeczywistą konfiguracją maszyny

Za pomocą zapisanego w pamięci modelu maszyny, kontrola przestrzeni roboczej sprawdza, czy jakiekolwiek wyłączniki krańcowe są przekroczone przez 2,5D, 3D, 3+2 lub 5-osiowe równoczesne ruchy obróbcze. Sprawdzane są ruchy zarówno osi liniowych (X, Y i Z), jak i osi obrotowych (A, B i C), a także zacisków i systemów mocowania.

VM punkt zatrzymaniaSymulację można kontrolować tak, aby zatrzymywała się w określonych lokalizacjach w celu niezawodnego sprawdzenia punktów krytycznych i dokładniejszej oceny kolejnych procesów. Punkty przerwania są tworzone automatycznie w określonych warunkach, takich jak wymiana narzędzia lub zmiana posuwu z szybkiego na ruch roboczy. Ponadto punkty przerwania można również wybierać ręcznie poprzez linię wiersza NC lub wybierać z dowolnego punktu ścieżki narzędzia.

VM dostosowanie widoczności

Widoczność poszczególnych elementów maszyny może być regulowana w celu umożliwienia optymalnej wizualizacji symulacji. Wstępnie ustawione widoki maszyny, takie jak “Głowica i stół” można wywołać za pomocą jednego przycisku.

Unikalna funkcja Best-Fit automatycznie optymalizuje operację obróbki, aby dopasować ją do dostępnej przestrzeni roboczej. Monitoring obszaru roboczego jest w stanie wskazać przypadki, w których wyłączniki krańcowe zostały przekroczone, ale rzeczywisty obszar roboczy jest nadal wystarczający do obróbki. W tym przypadku, funkcja Best-Fit automatycznie określa optymalne miejsce ustawienia dla danego obszaru roboczego. Dzięki temu nie ma potrzeby wprowadzania zbędnych zmian ustawień i związanych z tym przestojów.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu