hyperMILL CPF_1

Zawsze używaj właściwego narzędzia

Potrzeba systemu CAM, który zapewnia kompleksowe zarządzanie narzędzie dla wszystkich istotnych danych technologicznych, aby optymalnie zharmonizować maszyny, narzędzia i programowania NC. 

Obszerna baza danych narzędzi w hyperMILL® umożliwia użytkownikom zarządzanie narzędziami wszystkich typów, od wierteł i frezów po złożone narzędzia tokarskie. Wszystkie narzędzia można odwzorować wirtualnie i połączyć z danymi technologicznymi. 

W zależności od zastosowania obróbki, prędkość i wartości posuwu mogą być kontrolowane z maksymalną precyzją. Poszczególne dane procesowe dla materiałów i aplikacji mogą być również przechowywane, a standardy produkcyjne są przechowywane w centralnej bazie danych, aby każdy programista miał do nich łatwy dostęp. Zaleta: stosowane są tylko sprawdzone, wydajne narzędzia i wartości obróbcze.

Baza Narzędzi

Zautomatyzowany wybór narzędzi

Funkcja zarządzania narzędziami umożliwia pełną automatyzację doboru narzędzi, jednocześnie niezawodnie zapewniając skonfigurowanie odpowiednich wartości obróbki. Makro obróbkowe wybiera odpowiednie narzędzie i technologię do odpowiedniej operacji obróbki. Dla narzędzia skrawającego można zdefiniować różne zastosowania, takie jak obróbka zgrubna, półwykańczająca i wykańczająca. Do każdego narzędzia można również przypisać określone materiały. Po uruchomieniu makro jest świadome zastosowania obróbki i materiału, który będzie przetwarzany, samodzielnie ładując odpowiednie dane technologiczne. Zastosowanie jednolitych danych narzędzi znacznie poprawia wydajność i niezawodność procesów w przedsiębiorstwie.

Cechy 

> Oszczędność czasu podczas programowania i doboru narzędzi

> Optymalne procesy dzięki niezawodnym danym technologicznym

> Centralne zarządzanie narzędziami, uchwytami, zasobami roboczymi i danymi technologicznymi

> Cyfrowe odwzorowanie narzędzi w systemie CAM na potrzeby symulacji i sprawdzania kolizji

> Rozbudowane interfejsy do baz danych producentów narzędzi

Baza narzędzi hyperMILL - toolbuilder

hyperMILL® dostarcza interfejsy do baz danych narzędzi różnych producentów. Dane narzędzi, częściowo z danymi 3D CAD i wartościami technologicznymi, można ładować bezpośrednio z TDM, Zoller TMS, WinTool, NC Simul Tool i Cimsource. Informacje o narzędziach używanych w hyperMILL® mogą zostać zapisane w wymienionych systemach. Ponadto wielu producentów narzędzi skrawających oferuje pobieranie komponentów narzędzi i danych technologicznych w swoich katalogach online, które można importować bezpośrednio do bazy danych narzędzi. hyperMILL® TOOL Builder może szybko i łatwo importować dane 3D z narzędzi i uchwytów i używać ich do definiowania narzędzia.

WIRTUALNE narzędzie – zawsze właściwe narzędzie i strategia obróbki

WIRTUALNE NARZĘDZIE to potężne i wysoce konfigurowalne rozwiązanie do automatycznego wyboru narzędzi podczas korzystania z cech i technologii makr. Procesy obróbki są kontrolowane za pomocą zdefiniowanych przez użytkownika reguł, które są automatycznie dostosowywane do istniejących narzędzi w bazie danych narzędzi. Jeśli brakuje preferowanego narzędzia, wybierane jest narzędzie alternatywne i odpowiednio dostosowywana obróbka.

Funkcje Wiertualnego Narzędzia

> Narzędzie Wirtualne zawsze łączy w sobie najlepsze narzędzia i strategię obróbki ze wszystkich baz danych narzędzi i makr.

> Korzystając z różnych parametrów obróbki, VIRTUAL Tool nie tylko określa najlepsze narzędzie do danego zadania, ale może również zmieniać sekwencje obróbki i decydować, czy gwintowanie, gwintowanie czy frezowanie gwintów jest najbardziej odpowiednie dla obrabianego materiału.

> Może być stosowany do automatycznej obróbki wszystkich standardowych geometrii, takich jak otwory, kieszenie lub rowki teowe.

> Są uwzględnione maszyny, uchwyty narzędzi i predefiniowane archiwa wymiany narzędzi.

> Nowe narzędzia utworzone w bazie danych narzędzi są automatycznie wykorzystywane, jeśli są bardziej odpowiednie do obróbki niż istniejące narzędzia.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu