hyperMILL Przyrostowa

Najlepszy na świecie: Additive and Subtractive Manufacturing

Oprogramowanie hyperMILL® ADDITIVE Manufacturing

hyperMILL® to wydajne rozwiązanie łączące obróbkę standardową i wytwórczą w jednym, hybrydowym procesie produkcyjnym. Posiada unikalną 5-osiową technologię OPEN MIND, która jest idealna do jednoczesnego kontrolowania 5-osiowego osadzania materiału i osiągania w ten sposób najbardziej zoptymalizowanych wyników.

hyperMILL® ADDITIVE Manufacturing zapewnia elastyczną strategię bezpośredniego osadzania materiału. Proces Directed Energy Deposition (DED) polega na bezpośrednim, selektywnym tworzeniu warstwy materiału na komponent lub platformę. Podczas tego procesu można sterować zarówno laserowymi dyszami proszkowymi, jak i produkcją dodatków do łuku drutowego (WAAM). Gdy produkcja przyrostowa i usuwania materiału są połączone w jednej obrabiarce, jest to tzw. hybrydowy proces produkcyjny. hyperMILL® umożliwia użytkownikom perfekcyjne zaprogramowanie osadzania warstw materiału i frezowania razem. Symulacja nakładania i usuwania materiału, jak również śledzenie materiału pomiędzy poszczególnymi etapami obróbki gwarantują najwyższą możliwą niezawodność procesu.

hyperMILL Przyrostowa DED Pin

Hybrydowy proces rekonstrukcji uszkodzonej łopatki

Proces tworzenia warstwy materiału

Proces tworzenia dodatkowych warstw materiału

Wysoka wydajność nanoszenia materiału w bezpośrednim zastosowaniu, w połączeniu z nowoczesnymi centrami obróbczymi, umożliwia szeroki zakres zastosowań. Hybrydowa produkcja jest idealna do przeprowadzania lokalnych, ograniczonych napraw zużytych lub uszkodzonych elementów, takich jak oprzyrządowanie lub elementy tłoczników lub łopatki turbin dodatkowo w krótkim czasie. Ponadto, kompozytowe konstrukcje metalowe mogą być produkowane poprzez spawanie różnych materiałów lub obróbkę cieplną za pomocą lasera. Ta nowa technologia ma duże znaczenie, szczególnie w dziedzinie produkcji narzędzi i form, jak również w przemyśle lotniczym i kosmicznym. hyperMILL® firmy OPEN MIND oferuje idealne rozwiązanie do bezpiecznej i ciągłej kontroli wszystkich procesów, od aplikacji dodatków po obróbkę skrawaniem.

Cechy charakterystyczne:

  • Elastyczna strategia w zakresie stosowania procesu przyrostowego warstw materiału,
  • Zmienne strategie tworzenia płaszczyzn, jak również dowolnych kształtów,
  • 5-osiowe jednoczesne zastosowanie z optymalnymi strategiami pochylania,
  • Pełna symulacja procesów przyrostowych i obróbkowych, włącznie z osadzaniem materiału,
  • Interfejs CAD do wszystkich popularnych systemów CAD,
  • Wysoki poziom konfigurowalności lasera poprzez parametry technologiczne w bazie danych narzędzi,
  • Hybrydowe śledzenie zapasów dla wszystkich procesów.

W przypadku systemów hybrydowych decydujące znaczenie ma ciągły łańcuch technologiczny począwszy od zastosowania materiału do obróbki ubytkowej materiału. Podczas symulacji bryła materiału jest odwzorowywana i jednocześnie tworzona w całym procesie symulacji. Główną zaletą jest to, że frezowanie może być wtedy przeprowadzane bezpośrednio na materiale tworzonym. W międzyczasie w symulacji można dowolnie łączyć procesy tworzenia i obróbki materiału, jak również w bezpieczny sposób dokonywać analizy.

hyperMILL® oblicza odpowiedni stan magazynu dla każdego materiału lub procesu obróbki i dodaje go do łańcucha zapasów. Zapas ten jest wykorzystywany nie tylko do celów symulacyjnych, ale również do kontroli kolizji. W ten sposób uzyskuje się bezpieczne, precyzyjne odwzorowanie procesu obróbki.

Każdy producent technologii wykorzystuje własne wartości i parametry do sterowania oprogramowaniem. hyperMILL® zapewnia elastyczne rozwiązanie, które może być wykorzystane do sterowania poszczególnymi parametrami. Parametry technologiczne mogą być definiowane i przechowywane w bazie danych narzędzi. Podczas pracy postprocesorowej tworzony jest następnie odpowiedni kod NC wraz ze wszystkimi poleceniami sterującymi dla danej maszyny.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu