hyperMILL Connection Machining

Praca w sieci i synchronizacja z obrabiarką CNC

Moduł hyperMILL® CONNECTED Machining zapewnia bezproblemową współpracę pomiędzy oprogramowaniem CAM a maszyną. Jednym z najważniejszych elementów jest dwukierunkowa wymiana danych ze sterownikiem maszyny. Oznacza to, że dane mogą być wysyłane do i odbierane z maszyny.

W dzisiejszych czasach, każdy kto ma do czynienia z perspektywą nowoczesnej Smart Factory nie może ignorować potrzeby osiągnięcia najlepszej możliwej sieci oprogramowania CAM i obrabiarki CNC. W tym celu, nowy moduł hyperMILL® CONNECTED Machining zapewnia dwukierunkową wymianę danych ze sterownikiem maszyny. Oznacza to, że dane NC mogą być wysyłane do maszyny i dane mogą być również odbierane z maszyny. Dzięki temu rzeczywisty proces obróbki jest dostępny dla użytkownika w symulacji – w czasie rzeczywistym. hyperMILL® CONNECTED Machining zapewnia doskonałą synchronizację produkcji i symulacji. Operacje obróbki na obrabiarce CNC są łatwo kontrolowane przez laptopa.

hyperMILL Rewolucja przemysłowa 4.0

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dogłębna praca w sieci w duchu Smart Factory zwiększa również bezpieczeństwo w konfiguracji maszyny i operacji obróbki. Jeszcze przed uruchomieniem maszyny stosowana jest koncepcja bezpieczeństwa. Tutaj różne konfiguracje obróbki i maszyny, takie jak definicje punktu zerowego, dane narzędzia i parametry konfiguracyjne są odczytywane ze sterownika maszyny i porównywane z danymi programu w hyperMILL®. Uruchomienie maszyny rozpocznie się tylko wtedy, gdy dane będą zgodne, a kontrola kolizji przebiegła pomyślnie. Jeśli tak nie jest, niezawodne mechanizmy bezpieczeństwa obróbki hyperMILL® CONNECTED zapobiegają przenoszeniu programów NC na maszynę, a także zatrzymują uruchomienie maszyny.

Dodatkowa funkcja bezpieczeństwa: programy NC są ładowane bezpośrednio do pamięci sterownika. Zapobiega to pomieszaniu programów i chroni je przed nieautoryzowanym dostępem.

Cechy charakterystyczne

  • Odczyt definicji punktów odniesienia, danych narzędzi i krytycznych parametrów maszyny ze sterownika, włącznie z porównaniem z danymi zapisanymi w hyperMILL®.
  • Szybki transfer programu NC,
  • Zdalne sterowanie maszynami CNC,
  • Synchronizacja symulacji z blokiem NC maszyny,
  • Niezawodne mechanizmy bezpieczeństwa.

hyperMILL® CONNECTED Machining bezproblemowo integruje się z istniejącym interfejsem użytkownika hyperMILL® VIRTUAL Machining Center. Połączenie z maszyną CNC może być łatwo utworzone za pomocą jednego kliknięcia myszką.

Bezproblemowa interakcja z maszyną za pomocą zdalnego komputera. Oznacza to, że program może być łatwo uruchamiany lub zatrzymywany z komputera.

Dzięki technologii hyperMILL® CONNECTED Machining można wykonywać nawet trudne ruchy.

  • Bezpieczna kontrola kolizji,
  • Ochrona przed nieuprawnionym dostępem,
  • Porównanie parametrów obróbki,
  • Porównanie parametrów maszyny,
  • Maszyna uruchamia się dopiero po sprawdzeniu wszystkich mechanizmów zabezpieczających..

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu