Wiercenie od 2.5D do 5 – osiowego

Wiercenie za pomocą oprogramowania hyperMILL® CAM: Kompleksowe strategie i funkcje umożliwiają wysoce efektywne programowanie w połączeniu z technologiami cech i makr. Każdy otwór jest niezależnie rozpoznawany jako cecha. Programowanie NC może być wykonywane ręcznie lub automatycznie.

Wiercenie 2.5D oraz 5 – osiowe

Niezależnie od rodzaju zadania wiercenia, hyperMILL® zawsze oferuje właściwy cykl. Zaczyna się on od prostych zadań, takich jak nawiercanie lub wiercenie z łamaniem wióra, a kończy na skomplikowanych głębokich wierceniach pod różnymi kątami i otworami krzyżowymi.

Cechy i makra ułatwiają programowanie NC

Zaawansowana technologia makro dostarczana przez oprogramowanie hyperMILL® CAM ułatwia użytkownikowi kompleksowe wiercenie setek otworów w różnych orientacjach. Programowanie NC staje się proste i niezwykle wygodne, ponieważ otwory mogą być niezawodnie rozpoznawane w każdym momencie.

Wszystkie rodzaje otworów są wyraźnie wyróżnione. Mogą być one wtedy programowane niezwykle szybko ręcznie lub przy pomocy makr obróbczych. Programowanie otworów może być również w pełni zautomatyzowane. 

Dodatkowe udogodnienia

Jako lider w dziedzinie obróbki wieloosiowej, OPEN MIND posiada wieloletnie doświadczenie i jest szczególnie dobrze przystosowany do obróbki wieloosiowej. Wiercenia pod różnymi kątami można wygodnie łączyć w jednej operacji ze zoptymalizowaną ścieżką narzędzia. 

Ponadto, połączenie zadań pozwala na zintegrowanie dowolnej liczby zadań wiertarskich w bezpośredniej bliskości przedmiotu obrabianego. Dzięki temu znacznie skraca się czas obróbki pomocniczej. 

5-osiowe wiercenie spiralne to kolejna specjalna strategia wieloosiowa oferowana przez hyperMILL® – obok frezowania gwintów i wiercenia spiralnego. Operacje te pozwalają na bardzo szybkie zagłębianie się w materiał przy najbardziej ekonomicznym wykorzystaniu narzędzi.

Funkcja wiercenia 5-osiowego umożliwia automatyczne programowanie wiercenia pod różnymi kątami narzędzia w prosty i szybki sposób w jednej operacji. Automatyczna funkcja oblicza pozycję narzędzia. Ścieżki narzędziowe są optymalizowane i sprawdzane pod kątem kolizji. Przy rozpoznaniu kolizji, cykl pozycjonuje narzędzie automatycznie na bezkolizyjnej płaszczyźnie.

Korzyści

  • Stałe ścieżki narzędzia,
  • Krótsze czasy pozycjonowania.

Opatentowany przez OPEN MIND cykl wiercenia spiralnego umożliwia usuwanie dużych ilości materiału za pomocą pochylonego w dwóch osiach narzędzia. Obróbka realizowana za pomocą freza w formie głowicy na płytki lub też narzędzia monolitycznego w płynnej obróbce wieloosiowej. 5-osiowa pozycja narzędzia zmniejsza obciążenie wrzeciona maszyny a frez zawsze ma zoptymalizowany punkt styku z materiałem i zachowuje minimalną siłę skrawania. 5-osiowe wiercenie spiralne nadaje się również do frezowania narzędziami nieprzystosowanymi do bezpośredniego zagłębiania się w materiał. Strategia ta jest doskonała do wykonania otwieranego cięcia przy zgrubnej obróbce głębokich kieszeni. Wióry są bezpiecznie usuwane z kieszeni.

Korzyści

  • Wiercenie wstępne nie jest już konieczne,
  • Narzędzia szybko i sprawnie zanurzają się w materiale,
  • Szczególnie przyjazna metoda obróbki dla narzędzi skrawających.

Za pomocą oprogramowania hyperMILL® CAM można bezproblemowo zaprogramować złożone wiercenia głębokich otworów stopniowanych, jak i poprzecznych. Prędkości posuwów, obroty wrzeciona i chłodziwo mogą być sterowane oddzielnie dla różnych obszarów i elementów, takich jak tuleje prowadzące, otwory przelotowe lub otwory krzyżowe. Tutaj strategia automatycznie wykrywa otwory krzyżowe na podstawie podobieństwa. Pomaga to zapobiec uszkodzeniom narzędzi skrawających.

Korzyści

  • Proste,bezkolizyjne programowanie,
  • Dopasowywanie regionami.

Czy wiesz, że cechy i technologia makr hyperMILL® umożliwia programowanie w rekordowo krótkim czasie? W tym filmie wszystkie otwory są rozpoznawane i programowane za pomocą zaledwie kilku kliknięć.