Wiercenie od 2.5D do 5 – osiowego

Wiercenie za pomocą oprogramowania hyperMILL® CAM: Kompleksowe strategie i funkcje umożliwiają wysoce efektywne programowanie w połączeniu z technologiami cech i makr. Każdy otwór jest niezależnie rozpoznawany jako cecha. Programowanie NC może być wykonywane ręcznie lub automatycznie.

Wiercenie 2.5D oraz 5 – osiowe

Niezależnie od rodzaju zadania wiercenia, hyperMILL® zawsze oferuje właściwy cykl. Zaczyna się on od prostych zadań, takich jak nawiercanie lub wiercenie z łamaniem wióra, a kończy na skomplikowanych głębokich wierceniach pod różnymi kątami i otworami krzyżowymi.

Cechy i makra ułatwiają programowanie NC

Zaawansowana technologia makro dostarczana przez oprogramowanie hyperMILL® CAM ułatwia użytkownikowi kompleksowe wiercenie setek otworów w różnych orientacjach. Programowanie NC staje się proste i niezwykle wygodne, ponieważ otwory mogą być niezawodnie rozpoznawane w każdym momencie.

Wszystkie rodzaje otworów są wyraźnie wyróżnione. Mogą być one wtedy programowane niezwykle szybko ręcznie lub przy pomocy makr obróbczych. Programowanie otworów może być również w pełni zautomatyzowane. 

Dodatkowe udogodnienia

Jako lider w dziedzinie obróbki wieloosiowej, OPEN MIND posiada wieloletnie doświadczenie i jest szczególnie dobrze przystosowany do obróbki wieloosiowej. Wiercenia pod różnymi kątami można wygodnie łączyć w jednej operacji ze zoptymalizowaną ścieżką narzędzia. 

Ponadto, połączenie zadań pozwala na zintegrowanie dowolnej liczby zadań wiertarskich w bezpośredniej bliskości przedmiotu obrabianego. Dzięki temu znacznie skraca się czas obróbki pomocniczej. 

5-osiowe wiercenie spiralne to kolejna specjalna strategia wieloosiowa oferowana przez hyperMILL® – obok frezowania gwintów i wiercenia spiralnego. Operacje te pozwalają na bardzo szybkie zagłębianie się w materiał przy najbardziej ekonomicznym wykorzystaniu narzędzi.

Funkcja wiercenia 5-osiowego umożliwia automatyczne programowanie wiercenia pod różnymi kątami narzędzia w prosty i szybki sposób w jednej operacji. Automatyczna funkcja oblicza pozycję narzędzia. Ścieżki narzędziowe są optymalizowane i sprawdzane pod kątem kolizji. Przy rozpoznaniu kolizji, cykl pozycjonuje narzędzie automatycznie na bezkolizyjnej płaszczyźnie.

Korzyści

  • Stałe ścieżki narzędzia,
  • Krótsze czasy pozycjonowania.

Opatentowany przez OPEN MIND cykl wiercenia spiralnego umożliwia usuwanie dużych ilości materiału za pomocą pochylonego w dwóch osiach narzędzia. Obróbka realizowana za pomocą freza w formie głowicy na płytki lub też narzędzia monolitycznego w płynnej obróbce wieloosiowej. 5-osiowa pozycja narzędzia zmniejsza obciążenie wrzeciona maszyny a frez zawsze ma zoptymalizowany punkt styku z materiałem i zachowuje minimalną siłę skrawania. 5-osiowe wiercenie spiralne nadaje się również do frezowania narzędziami nieprzystosowanymi do bezpośredniego zagłębiania się w materiał. Strategia ta jest doskonała do wykonania otwieranego cięcia przy zgrubnej obróbce głębokich kieszeni. Wióry są bezpiecznie usuwane z kieszeni.

Korzyści

  • Wiercenie wstępne nie jest już konieczne,
  • Narzędzia szybko i sprawnie zanurzają się w materiale,
  • Szczególnie przyjazna metoda obróbki dla narzędzi skrawających.

Za pomocą oprogramowania hyperMILL® CAM można bezproblemowo zaprogramować złożone wiercenia głębokich otworów stopniowanych, jak i poprzecznych. Prędkości posuwów, obroty wrzeciona i chłodziwo mogą być sterowane oddzielnie dla różnych obszarów i elementów, takich jak tuleje prowadzące, otwory przelotowe lub otwory krzyżowe. Tutaj strategia automatycznie wykrywa otwory krzyżowe na podstawie podobieństwa. Pomaga to zapobiec uszkodzeniom narzędzi skrawających.

Korzyści

  • Proste,bezkolizyjne programowanie,
  • Dopasowywanie regionami.

Czy wiesz, że cechy i technologia makr hyperMILL® umożliwia programowanie w rekordowo krótkim czasie? W tym filmie wszystkie otwory są rozpoznawane i programowane za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu