Tryb wysokiej precyzji

Tryb wysokiej precyzji

Tworzenie doskonałych powierzchni 

za pomocą oprogramowania CAM hyperMILL®.

 

Elementy, które wymagają wysokiej precyzji wykonania i ultra-gładkich powierzchni, często wymagają ponownej obróbki przez polerowanie lub szlifowanie. hyperMILL® oferuje specjalne funkcje do obróbki powierzchni, które są standardowo zintegrowane, aby umożliwić wydajną i niezawodną produkcję powierzchni o wysokiej jakości.

Doskonałe powierzchnie

Korzystając z trybu „Dokładność powierzchni”, obliczenia ścieżki narzędzia są wykonywane bezpośrednio na powierzchniach modelu CAD. Tolerancję obróbki można kontrolować aż do zakresu µm, aby zapewnić precyzyjną obróbkę. Rozkład punktów NC jest optymalnie dostosowany do tolerancji obróbki, co skutkuje jednorodnym wzorem frezowania.
Perfekcyjne powierzchnie
Perfekcyjne prowadzenie

Bezbłędne przejścia

Aby zapewnić wydajne frezowanie, komponenty są często dzielone na różne obszary obróbki i obrabiane za pomocą różnych narzędzi i doprowadzeń. Funkcja „Smooth overlap” poprawia jakość powierzchni obszarów przejściowych, sprawiając, że przejścia są tak gładkie, że są trudne do zmierzenia i prawie niewidoczne gołym okiem.

Precyzyjnie frezowane krawędzie elementów

Aby zabezpieczyć ostre krawędzie elementów lub obrobić całą powierzchnię, powierzchnie elementów należy przedłużyć. Funkcja „Automatyczne wydłużanie twarzy” zajmuje się tym automatycznie, bez konieczności wcześniejszej ręcznej modyfikacji modelu CAD. Odbywa się to poprzez rozszerzenie obwodu wybranych powierzchni frezowania, a następnie odpowiednie generowanie ścieżek narzędzia.
Precyzyjne przejścia na krawędziach elementów
Wydajne frezowanie wysokiej jakości

Wydajne frezowanie wysokiej jakości

Wysoką jakość powierzchni można również osiągnąć, konfigurując większe odległości między ścieżkami. Świadczą o tym innowacyjne frezy do beczek, które charakteryzują się bardzo dużym promieniem cięcia. hyperMILL® MAXX Machining oferuje specjalne strategie obróbki powierzchni, aby zapewnić bezpieczne i wydajne używanie tych narzędzi. Nachylenie narzędzia i prowadzenie narzędzia są tworzone w pełni automatycznie, a kolizje są skutecznie zapobiegane. W rezultacie można znacznie skrócić czas obróbki przy zachowaniu wyjątkowej jakości powierzchni.

Tryb wysokiej precyzji – broszura PDF

Precyzyjna obróbka segmentu zderzaka
Ten przykład obróbki z zakresu budowy narzędzi i form ilustruje zastosowanie różnych technologii obróbki precyzyjnej. Najwyższą jakość powierzchni elementu uzyskano za pomocą frezów kulkowych i bębnowych. Przejścia między poszczególnymi powierzchniami są słabo widoczne i trudne do zmierzenia. Precyzyjny element obrabiany w krótkim czasie!

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu