5X obróbka kanałów Slider

Kanały: Proste programowanie skomplikowanej geometrii podcięć

5-osiowe oprogramowanie CAM: Pakiet Tube firmy OPEN MIND zapewnia zoptymalizowane strategie frezowania dla kompletnej obróbki kanałów dolotowych.

Pakiet 5-osiowy obróbki kanałów jest przeznaczony do programowania kanałów wlotowych i wylotowych dla silników, jak również wlotów i wylotów kanałów dla pomp i skraplaczy. Na podstawie najprostszych krzywych prowadzących można w sposób płynny obrabiać silnie podcinające się geometrie w jednej operacji. Ponieważ nie ma specjalnych wymagań dotyczących modeli, wszystkie przycięcia i nieciągłości powierzchni mogą być wyeliminowane. Ten łatwy w użyciu pakiet pozwala użytkownikowi na uzyskanie szybkich wyników bez konieczności przeprowadzania czasochłonnych testów. Sprawdzony system kontroli kolizji i zapobiegania kolizjom zapewnia bezpieczne 5-osiowe operacje frezowania.

Dzięki tej strategii, kanały są frezowane w nieprzerwanym procesie obróbki z półfabrykatu. Ta 5-osiowa płynna strategia jest efektywną alternatywą dla obróbki indeksowanej z kilkoma stałymi pochyleniami narzędzia. Spiralne ruchy narzędzia realizowane są w całym zakresie obróbki. Usuwanie materiału może odbywać się od zewnątrz do wewnątrz, jak również od wewnątrz do zewnątrz.

Dzięki tej strategii, kanał jest wykańczany spiralną lub równoległą ścieżką narzędzia. Spiralna ścieżka narzędziowa tworzy bezspoinową, wysokiej jakości powierzchnię. Przy obróbce równoległej możliwe jest uniknięcie niepotrzebnych ruchów osi obrotowej.

Dzięki tej strategii, obszary materiału resztkowego są obrabiane w ruchu spiralnym lub równoległym. Obrabiane obszary są opisane za pomocą krzywej referencyjnej. Szerokość obróbki może być ograniczona poprzez zdefiniowanie wartości symetrycznej do krzywej odniesienia.

5-osiowa obróbka: Frezowanie bloków silnika

Programowany przez hyperMILL® – frezowany na DMG. Ten film przedstawia przykład produkcji z branży motoryzacyjnej.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu