hyperMILL Cechy i Makra

Makra do programowania CAM

Makra upraszczają codzienne zadania programistów CAM. Inteligentne makra dostarczane w oprogramowaniu hyperMILL® CAM stanowią kolejny krok w kierunku zautomatyzowanego przepływu pracy i wynikającego z tego krótszego czasu programowania.

Dla programisty CAM makro jest zdefiniowaną sekwencją kroków obróbki, która zawiera wszystkie dane narzędzi i technologii dla charakterystycznej geometrii – tzw. cechy. W praktyce, makra umożliwiają programowanie NC za pomocą jednego kliknięcia myszką i pozwalają na znaczne zmniejszenie ilości wymaganego programowania.

Oprogramowanie hyperMILL® CAM automatycznie wyszukuje w swojej technologicznej bazie danych odpowiednie makro dla danej cechy geometrycznej.

Użytkownik musi zapisać kroki obróbki dla często powtarzających się geometrii raz w tej bazie danych makro. Następnie w każdej chwili można uzyskać dostęp do makr, aby automatycznie i bardzo szybko zaprogramować kompletne sekwencje robocze.

Inteligentne makra

Inteligentne makra dostępne w hyperMILL® mogą zrobić o wiele więcej. W tych makrach można zdefiniować zasady i warunki dla każdego etapu obróbki. Etapy obróbki mogą być następnie automatycznie przypisane i dostosowane na podstawie informacji o geometrii, takich jak średnica, głębokość i otwarte lub zamknięte kieszenie, oraz zgodnie ze zdefiniowanymi zasadami. Prosta reguła “jeśli – to” aktywuje odpowiednią część makra. Po jednorazowym wygenerowaniu wymaganych sekwencji obróbki, części programu są generowane automatycznie. Inteligentne makra są bardzo łatwe w użyciu dla programistów CAM, ponieważ mogą oni definiować reguły w prostym języku.

Makro-technologia: Płyta wiertnicza

                                                                                         Czy wiesz, że?

Cecha oraz technologia makr hyperMILL® umożliwia programowanie w rekordowo krótkim czasie? W tym filmie wszystkie dziury są rozpoznawane i programowane za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu