hyperMILL Cechy i Makra

Makra do programowania CAM

Makra upraszczają codzienne zadania programistów CAM. Wiedzę produkcyjną można znormalizować i automatycznie zastosować do cech obróbki. Przekłada się to na programy NC za naciśnięciem jednego przycisku.

Makro przechowuje sekwencję etapów obróbki, która zawiera wszystkie dane narzędziowe i technologiczne charakterystycznej geometrii – rozpoznane cechy. Dlatego makra umożliwiają programowanie NC za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszą, co znacznie zmniejsza wysiłek związany z programowaniem.

Na przykład makro można utworzyć dla operacji wiercenia, które obejmują sekwencję zadań obróbczych, takich jak centrowanie, wiercenie i pogłębianie. Można go następnie użyć do zaprogramowania szerokiej gamy typów otworów za pomocą jednego kliknięcia.

Makro

Łatwa automatyzacja 

Programiści NC mogą dowolnie konfigurować stopień automatyzacji. 

Na najniższym poziomie technologia cech pomaga programistom w identyfikacji obszarów do obróbki. Przeglądarka funkcji wyświetla otwory, kieszenie i rowki teowe w uporządkowany sposób, co ułatwia późniejszą automatyzację programowania. Wykryte funkcje można zaprogramować ręcznie lub w pełni automatycznie za pomocą zapisanych makr. 

hyperMILL® AUTOMATION Center umożliwia firmom wdrażanie kompleksowej automatyzacji procesów szybko i niezawodnie.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu