Obróbka 2.5D

Obróbka 2.5D: Frezowanie i Wiercenie

Typowe zadania wiercenia i frezowania 2,5D mogą być efektywnie programowane za pomocą oprogramowania hyperMILL® CAM.

Obróbka hyperMILL® 2.5D jest zwykle stosowana do obróbki płyt w produkcji narzędzi i form. Obróbka kieszeni, obróbka na stałym poziomie, kontury i wiercone otwory nie stanowią tutaj wyjątkowego wyzwania. Inteligentne mechanizmy, takie jak rozpoznawanie funkcji kieszeni, mogą teraz pomóc użytkownikowi CAM programować szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki wydajnym funkcjom frezowania (HPC), hyperMILL® MAXX Machining poprawi się wydajność obróbki podczas obróbki zgrubnej 2.5D.

hyperMILL 2.5D

Przyspieszone Programowanie 2.5D

Komponenty 2D zwykle oferują duży potencjał w automatyzacji procesów. hyperMILL® zapewnia więc nowe i kompleksowe rozwiązanie, które pozwala całkowicie zautomatyzować programowanie. Wszystkie strategie 2.5D można również zastosować do obróbki wieloosiowej.

Korzyści ze strategii frezowania 2.5D

  • Sprawdzanie kolizji z zachowaniem precyzyjnej ścieżki narzędzia
  • Szczegółowa symulacja
  • Optymalne strategie finansowe i wycofania dla wszystkich cykli
  • Proste i szybkie programowanie dzięki technologii cech i makr
Obróbka kieszeni 2D

Obróbka kieszeni wykorzystywana jest do obróbki prostych i pochylonych kieszeni o dowolnych konturach. Cykl ten obejmuje automatyczne rozpoznawanie wysp i obszarów resztek materiału. Otwarte i zamknięte kieszenie mogą być również bez problemu obrabiane przy użyciu strategii “Pocket Milling”.

               Obróbka 2D HPC                               Wsparcie cykli maszynowych 2D             Automatyczne wykrywanie cech

Frezowanie konturowe optymalizuje obróbkę otwartych i zamkniętych konturów z opcją kompensacji ścieżek, automatycznym wykrywaniem materiału przygotówki i obróbką podciętych konturów, które mogą być trudno dostępne. Strategia “Frezowanie konturu na modelu 3D” obejmuje również:

  • Kontrole kolizji dla modelu 3D,
  • Automatyczną optymalizacje konturów i sortowanie ścieżek,
  • Przycinanie ścieżek narzędziowych do półfabrykatu lub modelu,
  • Strategie automatycznego dojazdu i wycofywania narzędzia.

 

Podczas obróbki konturów i kieszeni 2.5D, niektóre obszary nie mogą być obrabiane przy użyciu większych narzędzi. Obróbka resztek materiału wykrywa te cechy półfabrykatu i oblicza oddzielne ścieżki narzędzia, które mogą być obrabiane przy użyciu mniejszych narzędzi.

 

 

 

 

 

Oparty na krzywej 2D cykl obróbki typu plunging zapewnia efektywną obróbkę zgrubną i wykańczającą obudowę, nawet w przypadku trudnych do obróbki materiałów.

Wszystkie strategie obróbki 2.5D mogą być również stosowane do wieloosiowego indeksowania z ustalonym kątem pochylenia narzędzia. Podczas tego procesu, orientacja obróbki jest definiowana za pomocą układu współrzędnych. Proste definiowanie i zarządzanie układem pomaga użytkownikowi w programowaniu operacji z pochyloną czwartą i piątą osią. Dzięki przekształceniom w programach NC, użytkownik może łatwo i wygodnie tworzyć programy dla wielu elementów w różnych orientacjach, mocowanych w jednym oprzyrządowaniu. Wszystkie ruchy przejazdowe narzędzia są sprawdzane pod kątem kolizji i optymalizowane dla zwiększenia wydajności procesu.

 Czy wiesz, że strategia frezowania “playback” i funkcja “playback” mogą być używane do obróbki 2.5D? Dzięki nim możesz interaktywnie tworzyć ścieżki i granice narzędzi.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu