hyperMILL Laser

Obróbka przyrostowa z użyciem hyperMILL®

Doskonała precyzja dla komponentów z nadrukiem przyrostowym

Aby móc obrabiać materiały szlachetne, które są w 100 procentach precyzyjne, każdy z nich musi być poddany obróbce wtórnej na obrabiarkach. Najbardziej efektywnym i bezpiecznym sposobem do osiągnięcia sukcesu jest hyperMILL®.

Aby przekształcić drukowane części 3D w precyzyjne i funkcjonalne komponenty, należy je poddać obróbce końcowej – na przykład usunąć konstrukcje nośne lub wykończyć precyzyjne elementy. Obróbka 5-osiowa stanowi idealne rozwiązanie dla uzyskania wymaganej precyzji w złożonych elementach dodatkowych. HyperMILL® CAD/CAM, jako kluczowy element w łańcuchu procesów, wspiera użytkowników w uelastycznieniu obróbki postprocesowej i zapewnia niezawodną obróbkę. Dane o komponentach i zapasach magazynowych mogą być importowane, a wymagane etapy procesu są precyzyjnie realizowane. Nasza szeroka wiedza fachowa w zakresie techniki frezowania daje użytkownikom dodatkowe bezpieczeństwo, dzięki czemu mogą oni z łatwością wykonywać nawet najbardziej złożone etapy obróbki postprocesowej w trudno dostępnych miejscach.

hyperMILL przyrostowa identyfikacja położenia
hyperMILL przyrostowa koncepcja procesu

Po pierwsze, drukowany element jest dokładnie analizowany, aby można było lepiej oszacować kolejne procesy. Aby ułatwić analizę, dane o komponencie i wydruku są przesyłane do systemu CAD.

Ustawienie mocowania można wyprowadzić na podstawie danych o stanie magazynowym druku. W ten sposób późniejsza pozycja mocowania może zostać odwzorowana w systemie CAD i wykorzystana do późniejszej kontroli kolizji. Wszystkie etapy obróbki dla przygotowania systemu CAD i programowania CAM są przechowywane w jednym pliku.

Z racji, że elementy drukowane nie cechują się bardzo dużą precyzją, dokładne pozycjonowanie jest zazwyczaj trudne. Mamy rozwiązanie: Różne strategie pomiarowe w hyperMILL® precyzyjnie mierzą i doskonale definiują położenie elementów.

hyperMILL® skutecznie zabezpiecza również obróbkę trudno dostępnych miejsc i elementów. Kontrola kolizji i unikanie kolizji zapewnia w tym zakresie wyjątkowo wysoką niezawodność procesu. Dodatkowo, nasze sprawdzone strategie 5-osiowe znacznie ułatwiają pracę uzupełniającą.

hyperMILL® jest również niezbędny przy ostatecznym sprawdzaniu cech precyzji: Nasze rozwiązanie obejmuje strategie pomiarowe, które mogą być wykorzystane do sprawdzenia, czy części po zakończeniu procesu rzeczywiście w pełni odpowiadają wymaganiom wymiarowym, jak również jakościowym.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu