hyperMILL Laser

Obróbka przyrostowa z użyciem hyperMILL®

Doskonała precyzja dla komponentów z nadrukiem przyrostowym

Aby móc obrabiać materiały szlachetne, które są w 100 procentach precyzyjne, każdy z nich musi być poddany obróbce wtórnej na obrabiarkach. Najbardziej efektywnym i bezpiecznym sposobem do osiągnięcia sukcesu jest hyperMILL®.

Aby przekształcić drukowane części 3D w precyzyjne i funkcjonalne komponenty, należy je poddać obróbce końcowej – na przykład usunąć konstrukcje nośne lub wykończyć precyzyjne elementy. Obróbka 5-osiowa stanowi idealne rozwiązanie dla uzyskania wymaganej precyzji w złożonych elementach dodatkowych. HyperMILL® CAD/CAM, jako kluczowy element w łańcuchu procesów, wspiera użytkowników w uelastycznieniu obróbki postprocesowej i zapewnia niezawodną obróbkę. Dane o komponentach i zapasach magazynowych mogą być importowane, a wymagane etapy procesu są precyzyjnie realizowane. Nasza szeroka wiedza fachowa w zakresie techniki frezowania daje użytkownikom dodatkowe bezpieczeństwo, dzięki czemu mogą oni z łatwością wykonywać nawet najbardziej złożone etapy obróbki postprocesowej w trudno dostępnych miejscach.

hyperMILL przyrostowa identyfikacja położenia
hyperMILL przyrostowa koncepcja procesu

Po pierwsze, drukowany element jest dokładnie analizowany, aby można było lepiej oszacować kolejne procesy. Aby ułatwić analizę, dane o komponencie i wydruku są przesyłane do systemu CAD.

Ustawienie mocowania można wyprowadzić na podstawie danych o stanie magazynowym druku. W ten sposób późniejsza pozycja mocowania może zostać odwzorowana w systemie CAD i wykorzystana do późniejszej kontroli kolizji. Wszystkie etapy obróbki dla przygotowania systemu CAD i programowania CAM są przechowywane w jednym pliku.

Z racji, że elementy drukowane nie cechują się bardzo dużą precyzją, dokładne pozycjonowanie jest zazwyczaj trudne. Mamy rozwiązanie: Różne strategie pomiarowe w hyperMILL® precyzyjnie mierzą i doskonale definiują położenie elementów.

hyperMILL® skutecznie zabezpiecza również obróbkę trudno dostępnych miejsc i elementów. Kontrola kolizji i unikanie kolizji zapewnia w tym zakresie wyjątkowo wysoką niezawodność procesu. Dodatkowo, nasze sprawdzone strategie 5-osiowe znacznie ułatwiają pracę uzupełniającą.

hyperMILL® jest również niezbędny przy ostatecznym sprawdzaniu cech precyzji: Nasze rozwiązanie obejmuje strategie pomiarowe, które mogą być wykorzystane do sprawdzenia, czy części po zakończeniu procesu rzeczywiście w pełni odpowiadają wymaganiom wymiarowym, jak również jakościowym.