5X Unikanie kolizji Slider

Unikanie kolizji

Pełna automatyzacja z kontrolą kolizji

Warunkiem wstępnym (nie tylko dla niezawodnej obróbki 5-osiowej) jest niezawodna kontrola i unikanie kolizji. hyperMILL® wykrywa kolizje i zapewnia skuteczne rozwiązania w zakresie jej unikania. W pełni zautomatyzowane zabezpieczenie oferuje szereg strategii. Bezkolizyjny kąt narzędzia jest obliczany automatycznie dla symultanicznej obróbki 5-osiowej.

W zależności od kinematyki maszyny, użytkownik może zdecydować, która oś obrotu powinna być traktowana priorytetowo w celu uniknięcia kolizji. Jeśli podczas obliczeń dochodzi do kolizji, w obróbce 3D lub podczas obliczania ścieżki 5 osiowej to ścieżka ta jest anulowana i ruchy narzędzia z kolizjami są pomijane, a następnie frezowanie jest wykonywane przy użyciu większych długości narzędzi lub zmodyfikowanych kątów narzędzia. Podczas obróbki zgrubnej ścieżki mogą być przesuwane poprzecznie, co pozwala na większe głębokości obróbki.
 
Oprogramowanie może przewidzieć wydłużenie lub zmniejszenie długości narzędzia, aby zoptymalizować parametry obróbki przy jednoczesnym zapewnieniu bezkolizyjnych ścieżek narzędzia
hyperMILL unikanie kolizji CAM

 Czy wiesz, że?

 hyperMILL do kontroli kolizji uwzględnia kompletne zamocowanie narzędzia.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu