slider CAD hyperMILL

Oprogramowanie CAM do przyszłościowej produkcji NC

Technologie produkcji CNC (Computerized Numerical Control), takie jak frezowanie, toczenie i wiercenie, są wykorzystywane do przekształcania modelu cyfrowego w obrabiany element. Obrabiarka CNC utworzyła komponent z modelu podstawowego, frezów i programów NC.

Ważnymi celami biznesowymi jest ekonomiczna, dokładna i terminowa produkcja komponentów. Dzisiejsze komponenty projektowe mają coraz większą złożoność i wyrafinowanie, dlatego firmy produkcyjne potrzebują wydajnego systemu CAM (produkcja wspomagana komputerowo), aby móc sprostać tym wymaganiom. Używając oprogramowania CAM, programiści NC wnoszą kluczowy wkład w zwrot z inwestycji w oprogramowanie CAM, a firmy zajmujące się obrabiarkami CNC inwestują, aby osiągnąć swoje cele.

 

Komputerowe wspomaganie wytwarzania (CAM) to wykorzystanie oprogramowania do sterowania obrabiarkami i pokrewnymi urządzeniami używanymi w produkcji części.

Z Wikipedii

Osiągnięcie celu dzięki wydajności

Mocne strony i zalety wysokiej klasy aplikacji CAM, takiej jak hyperMILL® firmy OPEN MIND, stają się szczególnie widoczne, gdy trzeba wyprodukować złożone komponenty. Użytkownicy hyperMILL® mają dostęp do szerokiej gamy strategii obróbki, od strategii 2.5D i 3D oraz rozwiązań HPC, po obróbkę 5-osiową i toczenie z frezowaniem. Specjalne zastosowania wirników i turbin, łopatek turbin, obróbki kanałów i form do opon uzupełniają zakres usług świadczonych przez oprogramowanie CAM. Duża liczba modułów CAM do frezowania, wiercenia i toczenia umożliwia wysokowydajne rozwiązania produkcyjne.

hyperMILL® oferuje programiście CAM maksymalną wydajność. System hyperMILL® CAM jest przyjazny dla użytkownika i łatwy do nauczenia. Obrabiarki można programować szybko i łatwo. W szczególności innowacyjne strategie frezowania pomagają jeszcze bardziej przyspieszyć i uprościć programowanie NC obrabiarek.

OPEN MIND jest jednym z wiodących innowatorów wśród dostawców CAM. Z każdą wersją oprogramowania firma oferuje innowacje i nowe funkcje, które nie tylko upraszczają programowanie, ale także skracają czas obróbki, aby zwiększyć produktywność.

Oprogramowanie CAM, narzędzie, sterownik, obrabiarka

Aby osiągnąć najlepsze możliwe wyniki obróbki, oprogramowanie CAM, narzędzia, sterownik i obrabiarka muszą ze sobą idealnie współpracować.

Każda strategia CAM wymaga odpowiedniego narzędzia. Baza danych narzędzi hyperMILL® i interfejsy do danych producenta pozwalają na zarządzanie danymi w zależności od materiału i zastosowania.

Zanim kod NC zostanie przekazany do sterownika obrabiarki, symulacja CAM sprawdza możliwe sytuacje kolizji. Umożliwia to identyfikację błędów przed uzyskaniem dostępu do obrabiarki. Zwiększona niezawodność procesu i mniejsze wymagania konfiguracyjne na maszynie to dodatkowe powody, dla których warto przeprowadzić symulację na komputerze PC.

Potężny postprocesor, który jest dostosowany do kombinacji obrabiarki i kontrolera, działa jako interfejs z oprogramowania CAM. Modele różnych producentów oferują szeroką gamę specyficznych funkcji maszyny. Oprogramowanie hyperMILL® CAM zapewnia unikalną koncepcję postprocesora, która wyrobiła sobie doskonałą markę na całym świecie. Rezultaty połączenia oprogramowania CAM, postprocesora, kontrolera CNC i obrabiarki są widoczne w gotowym elemencie.

Oprogramowanie CAM, które patrzy w przyszłość

Wybierając konkretny system CAM, firmy produkcyjne zazwyczaj uwzględniają swój aktualny asortyment części. Jednak oprogramowanie CAM powinno być również w stanie wspierać trendy rynkowe, a także przyszłe potencjalne potrzeby biznesowe użytkowników. Dlatego trwałość systemu CAM odgrywa ważną rolę. Nadal na znaczeniu zyska kompletna obróbka złożonych elementów za pomocą centrów tokarskich. Oprogramowanie CAM musi oferować właściwe strategie frezowania / toczenia, aby zapewnić pełne wykorzystanie wszystkich możliwości i zakresu funkcji oferowanych przez te obrabiarki.

Trendy obejmują również:

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu