
Wzrost wydajności w zakresie wykończenia
Pakiet ten do wykańczania frezami kształtowymi zapewnia strategie, które nie wyznaczają prawie żadnych granic dla obróbki. Oszczędność czasu do 90 procent, to stawia wydajność hyperMILL® w ścisłej czołówce.
Nasz innowacyjny moduł wykańczania charakteryzuje się doskonałymi powierzchniami, które powstają w bardzo krótkim czasie. Innowacyjne strategie obróbki płaszczyzn, powierzchni o dowolnej krzywiźnie i pryzmatycznych narożach ułatwiają bardzo wydajną obróbkę końcową. W porównaniu z konwencjonalnymi metodami, przy połączeniu metody z frezem stożkowym można uzyskać oszczędność czasu nawet do 90 procent. Inteligentne zautomatyzowane funkcje zapewniają optymalną orientację i dopasowanie narzędzia. Dodatkowo, trudno dostępne miejsca mogą być łatwo obrabiane.
Styczna obróbka płaszczyzn
Ta strategia została zaprojektowana specjalnie do obróbki płaskich powierzchni w obszarach ścian i dna. Dla użytkowników dostępne są dwa rodzaje obróbki. Przy zastosowaniu obróbki indeksowanej, powierzchnia jest obrabiana w różnych orientacjach w określonych obszarach. Przy obróbce symultanicznej, cała powierzchnia jest obrabiana jednocześnie. Aktywne unikanie kolizji i stale zmieniające się nachylenie narzędzia oznacza, że nawet trudno dostępne powierzchnie mogą być obrabiane w sposób niezawodny.
Obróbka styczna
Obróbka styczna to najlepsza strategia dla perfekcyjnej obróbki powierzchni o dowolnym stopniu ciągłej krzywizny! hyperMILL® w pełni automatycznie tworzy ścieżki narzędzia dla efektywnej obróbki jedno- i wielopłaszczyznowej. Inteligentne algorytmy zapewniają, że narzędzie zawsze pochyla się optymalnie nad punktem styku frezu. Dzięki temu możliwa jest bezpieczna obróbka całej powierzchni i równomierne wykorzystanie promienia skrawania.
Pryzmatyczna obróbka naroży
Pryzmatyczna obróbka naroży jest nową metodą wydajnej obróbki. Ekstremalnie duże prędkości posuwu można osiągnąć dzięki ruchowi narzędzia przebijającego i ciągnącego. Podobnie jak w przypadku frezów z dużym posuwem stosuje się frezy stożkowe baryłkowe. Strategia ta automatycznie oblicza wymagane nachylenie i punkt styku frezu kształtowego. Pozwala to na osiągnięcie wysokiej jakości przejść między różnymi powierzchniami.
Dla obróbki płaszczyzn stycznych dostępne są następujące strategie obróbki:
(1) Obróbka powierzchni czołowej
(2) Obróbka powierzchni czołowej z ograniczeniem
(3) Obróbka graniczna
Powierzchnia czołowa jest obrabiana z różnymi orientacjami w określonych obszarach. Wysoka jakość powierzchni pomiędzy orientacjami jest osiągana dzięki zdefiniowanemu nakładaniu się.
Cała powierzchnia czołowa poddawana jest jednoczesnej obróbce 5-osiowej. Równoczesna obróbka 5-osiowa jest szczególnie efektywna w przypadku maszyn dynamicznych.
Powierzchnie dolne z podcięciami i obszarami krawędzi wysokich ścian lub dna kieszeni mogą być optymalnie obrobione przy użyciu strategii dla stożkowych frezów kształtowych.
W obszarach kolizji narzędzie odchyla się do góry od punktu styku lub kąta prowadzącego.
Narzędzia kształtowe wykorzystują odcinek obwodu, co pozwala na uzyskanie bardzo dużych promieni. Na przykład, kompaktowa konstrukcja narzędzi pozwala na uzyskanie promienia cięcia 500 mm.
Rodzaje:
- General barrel cutter,
- Tangential barrel cutter,
- Conical barrel cutter
Frez stożkowy kształtowy reprezentuje zupełnie nowy typ geometrii narzędzia, który został opracowany przez OPEN MIND. Dzięki tej innowacji możliwa jest efektywna obróbka powierzchni o minimalnej krzywiźnie.
Kąt stożkowy większy niż 50° dla wykończenia Kąt stożkowy poniżej 40° do obróbki obszarów pochyłych