hyperMILL 3X płynne toczenie rollfeed

Wzrost wydajności toczenia

Współpraca dla osiągnięcia wysokiej wydajności: Wspólnie z Vandurit firma OPEN MIND opracowała strategię CAM, która jest idealnie dopasowana do innowacyjnego procesu toczenia rollfeed®. Zastosowanie tych płytek o szczególnie dużych promieniach powoduje znaczną oszczędność czasu.

Dzięki nowym płytką do toczenia rollfeed® z posuwem tocznym firmy Vandurit i doskonale dostosowanej strategii toczenia hyperMILL® rollfeed® można w krótkim czasie uzyskać nieskazitelne kontury detalu. Tym, co sprawia, że ta metoda toczenia jest tak sprytna, jest sposób, w jaki krawędź tnąca narzędzia zwija się z powierzchnią detalu – która może mieć dowolny kontur. Duże promienie na płytce, od 17 do 19 mm, pozwalają na znacznie większy posuw i większą prędkość skrawania niż w przypadku konwencjonalnych płytek i zapewniają wolną od skrętów powierzchnię gotową.

Cechy charakterystyczne:

  • Wysoce wydajny proces,
  • Generuje doskonałe powierzchnie wolne od skrętów,
  • Łatwe do zaprogramowania,
  • Mniej zmian narzędzi,
  • Podcięcia mogą być zintegrowane z ruchem tocznym,
  • Wydłużenie żywotności narzędzia o 300-500%

Obszar zastosowań:

  • Wszystkie materiały mogą być obrabiane,
  • Możliwość zastosowania dowolnego materiału skrawającego na płytki do toczenia,
  • Nadaje się do obróbki wewnętrznej i zewnętrznej,
  • Różnorodne zastosowania: do płaskich poziomów, powierzchni cylindrycznych, wypukłych i wklęsłych oraz do nachylenia i rowków

Czasami mniej znaczy więcej.

Do obróbki wykańczającej potrzebne są tylko dwie geometrie płytek  rollfeed®. Płytka T jest odpowiednia do obróbki do trzech stron detalu; płytka X pozwala na obróbkę do dwóch stron detalu.

 

Płytki wymienne rollfeed® osiągają znacznie lepszą jakość powierzchni niż konwencjonalne płytki o promieniu 0,4 mm lub 0,8 mm, szczególnie przy dużych posuwach. Ulepszone warunki skrawania wydłużają również żywotność narzędzi z posuwem rollfeed® o 300-500 procent.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu