Nowy hyperMILL 2020.1

hyperMILL wersja 2020.1 duże zdjęcie

Wersja 2020.1 pakietu hyperMILL® CAD / CAM jest już dostępna. Ta wersja oprogramowania zapewnia dodatkową łatwość obsługi dla programistów hyperMILL®. Ulepszenia dotyczą zadań programowania, a także sprawiają, że obróbka jest szybsza i prostsza. Nowe strategie 3D i 5-osiowe obróbki resztek w narożach gwarantują wydajną obróbkę resztek w narożach. Jeszcze bardziej obiecujące jest to, że opcjonalne moduły – hyperMILL® ADDITIVE Manufacturing i hyperMILL® VIRTUAL Machining – oferują przełomową technologię, symulację, optymalizację i rozwiązania łączności zgodne z kluczowymi kierunkami nowoczesnej produkcji.

hyperMILL® 2020.1 zapewnia innowacyjne podejście do obróbki resztek materiału w narożach po obróbce zgrubnej. Strategie 3D i 5-osiowe obróbki resztek w narożach łączą ścieżki narzędzi do obróbki równoległej i na poziomie Z w optymalny proces. 5-osiowa obróbka narożników umożliwia obróbkę indeksowaną trudno dostępnych narożników. W procesie są dostępne automatyczny wybór nachylenia, jednoczesne ruchy łączenia jak i unikanie kolizji. Kolejnym przykładem zwiększonej wydajności jest 5-osiowa obróbka stycznej łopatki turbiny za pomocą stożkowych frezów baryłkowych . Wykorzystanie tychże narzędzi umożliwia uzyskanie wyższych prędkości posuwu i pozwala uzyskać bardziej równomierną jakość powierzchni.obróbki

Uproszczone programowanie

Skrócenie czasu programowania zgodnie z praktycznymi wymaganiami jest ważną motywacją do dalszego rozwoju hyperMILL®. Nowa opcja podziału ścieżki narzędzia umożliwia automatyczne dzielenie długich ścieżek narzędzia zgodnie z określonym czasem lub odległością. Jest to niezbędne, gdy żywotność frezu stanowi problem podczas obróbki twardych materiałów. Ta procedura zmniejsza potrzebę modyfikacji zadań programistycznych do mniejszych regionów lub dodatkowe ryzyko związane z ręczną edycją ścieżek narzędzi w celu uwzględnienia ich trwałości. Teraz system hyperMILL® może uwzględniać żywotność narzędzia i planować zmiany narzędzia. Ścieżki narzędzia z operacji tokarskich, także można podzielić, aby uwzględnić trwałość narzędzia lub w oparciu o technikę cięcia. Cechy konturu toczenia mogą być automatycznie identyfikowane przez hyperMILL®, aby umożliwić ścieżki narzędzia wewnątrz, na zewnątrz, na powierzchni czołowej lub podczas obróbki rowków.

Wytwarzanie przyrostowe

Jak już ogłoszono na niektórych targach, hyperMILL® ADDITIVE Manufacturing w wersji 2020.1 jest już dostępny. OPEN MIND oferuje zatem oprogramowanie, które można nawet łączyć z obrabiarkami jako dodatkową opcję lub hybrydowymi.

hyperMILL® VIRTUAL Center oferuje również nowe funkcje. Moduł Optimizer – który pozwala na przykład idealnie dostosować program CAM do ograniczeń maszyny podczas postprocessingu – obsługuje teraz funkcję „Gładkie Łączenie” . To automatycznie optymalizuje wszystkie ruchy łączące pomiędzy poszczególnymi operacjami podczas przetwarzania końcowego. Zapewnia to, że repozycjonowanie i ruchy są zawsze blisko przedmiotu obrabianego, a jednocześnie sprawdzane pod kątem kolizji – dzięki czemu programowanie z łączeniem zadań staje się bardziej bezpieczne.

Kolejną nową funkcją od 2020.1 jest samodzielne realizowanie małych zadań automatyzacji za pomocą Centrum automatyzacji hyperMILL®. Centrum automatyzacji hyperMILL® służy zarówno jako środowisko programistyczne, jak i środowisko wykonawcze. Umożliwia to zautomatyzowanie procesu tworzenia listy zadań oraz wyboru i pozycjonowania modelu mocującego, a także zdefiniowanie jednolitego procesu dla wszystkich programistów.

Aby dowiedzieć się więcej o nowej wersji pobierz ulotkę:

Co nowego w 2020.1

Pobierz już teraz hyperMILL 2020.1 SP3 

Instalacja Online

Instalacja Offline

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu