hyperMILL® 2019.2 jeszcze lepsze powierzchnie

hyperMILL wersja 2019.2

Najnowsza wersja pakietu hyperMILL® CAD / CAM, 2019.2, oferuje szereg nowych funkcji, w tym precyzyjne wykończenie 3D, 5-osiową obróbkę styczną, wydajne toczenie i nowe technologie CAD-dla-CAM. OPEN MIND integruje coraz więcej funkcji, które wcześniej wymagały dodatkowych kroków w CAD bezpośrednio w strategiach CAM w celu dalszego przyspieszenia programowania.

Ostatnia wersja hyperMILL® zawierała wysoce precyzyjne wykończenie profilu; teraz hyperMILL® 2019.2 oferuje porównywalną funkcję do wykańczania kształtu 3D na poziomie Z. Opcja „Tryb wysokiej precyzji powierzchni” zapewnia ultra gładkie powierzchnie z tolerancjami w zakresie µm. W razie potrzeby oszczędza to czas na obróbce wykończeniowej po obróbce, szczególnie w przypadku obróbki forma. Funkcja „Płynnego nakładania się” ma taki sam efekt w przypadku wykończenia profilu 3D. Obszary przejściowe do stromej i płaskich obszarów obróbki mają niewielkie zakładki oraz ścieżki z lekko uniesionym frezem, co zapewnia doskonałe wykończenie z niezauważalnym przejściem.

Funkcje CAD bezpośrednio zintegrowane z CAM

W hyperMILL® 2019.2 funkcja hyperCAD®-S „Globalne dopasowanie” jest bezpośrednio zintegrowana ze strategią CAM w 5-osiowej obróbce stycznej. Dzięki tej funkcji wiele ścian można połączyć w jedną ścianę ze zdefiniowaną orientacją ISO. Zasada użycia elementów CAD do programowania CAM jest również stosowana, na przykład, do automatycznego przedłużania powierzchni obróbczych. Dzięki automatycznemu przedłużaniu, powierzchnie ograniczające są automatycznie przedłużane podczas programowania, aby poprawić krawędzie obrobionych powierzchni. To znacznie upraszcza programowanie, ponieważ zmiany te są dokonywane w ramach strategii CAM, bez przełączania do środowiska CAD.

High-performance turning

W ostatniej wersji obróbki hyperMILL® MAXX obróbka zgrubna toczenia była realizowana za pomocą trochoidalnych ścieżek narzędzi. Zoptymalizowane ścieżki łączenia i płynne ruchy maszyny zapewniają wysoką wydajność obróbki. Oznacza to, że można zastosować znacznie wyższe wartości posuwów w porównaniu do konwencjonalnych metod obróbki zgrubnej. Wersja 2019.2 gwarantuje jeszcze większą niezawodność procesu dla wysokowydajnego toczenia: Monitorowanie żywotności narzędzia pozwala ograniczyć użycie narzędzia według odległości, liczby ścieżek narzędzia lub ograniczenia czasowego. Jeśli zdefiniowany limit zostanie osiągnięty, makro wycofania jest generowane automatycznie i zadanie kończy się.

Ulepszona funkcja i technologia makro

OPEN MIND dodatkowo ulepszył cechy i technologię makr w nowej wersji, aby umożliwić użytkownikom bezpieczniejsze i prostsze programowanie. Jedną z funkcjonalności, która jest ogólnie przydatna w codziennej pracy, jest definicja makr dla powtarzających się geometrii. OPEN MIND dodał teraz wyszukiwanie pełnotekstowe do bazy danych makr. Użytkownicy mogą również zdefiniować grupy maszyn i materiałów jako domyślne, aby ułatwić wybór makr.

Łączenie cech otworów oznacza, że zmiany modelu wprowadzone do operacji CAD są automatycznie przenoszone do hyperMILL®. Ponieważ zmiany w projekcie w CAD są powiązane z CAM, użytkownicy mogą szybko i bezpiecznie dokonywać aktualizacji.

Możliwości analityczne

Ważnym aspektem automatyzacji programowania CNC jest analiza istniejącego projektu pod kątem możliwych strategii obróbki.
Interesująca nowa funkcja jest dostępna dla użytkowników, którzy pracują z bardzo dużymi częściami: W hyperCAD®-S można teraz obliczyć masę przedmiotu i środek ciężkości za pomocą definicji materiału dla wszystkich modeli bryłowych, siatkowych oraz półfabrykatów. Kolejną funkcjonalnością w  pakiecie CAD jest funkcja „Podcięcie”, która umożliwia szybkie i niezawodne wykrywanie podciętych obszarów na komponentach. Ponadto nowa funkcja analizy „Lokalna krzywizna” umożliwia wykrycie promieni krzywizny na komponentach. Minimalny promień krzywizny, który często odgrywa największą rolę, jest generowany natychmiast. Użytkownik może następnie określić najlepsze możliwe kąty natarcia lub promienie narzędzia, na przykład do obróbki zakrzywionych powierzchni czołowych.

Wszystkie informacje na temat wprowadzonych zmian w hyperMILL® 2019.2 można znaleźć poniżej:

Pobierz ulotkę

Najnowszą wersję hyperMILL® 2019.2 można pobrać poniżej:

Instalacja ONLINE

Instalacja OFFLI

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu