hyperMILL ścieżki zgrubne 3D oraz 5X

MAXXimum High-Performance Milling

Pakiet ten oferuje znakomite rozwiązania dla wysokowydajnego skrawania (HPC) z ruchem spiralnym i trochoidalnym narzędzi. Łączy on w sobie wiele zalet, w tym optymalne ścieżki frezowania, maksymalne usuwanie materiału i najkrótszy możliwy czas produkcji.

Moduł zgrubny to potężny pakiet do generowania spiralnych i trochoidalnych ścieżek narzędziowych. Rewelacyjna wydajność usuwania materiału pozwala na wyjątkowo szybką obróbkę. Równocześnie zmniejsza się naprężenie narzędzia i maszyny. Dodatkową zaletą jest maksymalna swoboda programowania dla zadań obróbki 2.5D, 3D lub 5-osiowej. Wszechstronny 5-osiowy pakiet HPC umożliwia mapowanie ścieżek o kształcie spiralnym i trochoidalnym do zakrzywionych powierzchni elementów.

hyperMILL® MAXX Obróbka skrawaniem znacznie skraca czas frezowania w porównaniu do konwencjonalnej obróbki zgrubnej. Inteligentny podział na spiralne i trochoidalne ścieżki narzędzia pozwala na obróbkę dużych ilości materiału.

Obróbka hiperMILL® MAXX zapobiega pełnym cięciom. Zmniejszone zostają naprężenia na narzędziu, co znacznie wydłuża jego żywotność, szczególnie przy obróbce twardszych materiałów.

Specjalne zautomatyzowane funkcje analizują lokalne warunki komponentów – owijanie i praca z prędkością wokół krawędzi – prędkości posuwu wzdłuż ścieżki narzędzia są regulowane automatycznie.

HyperMILL® MAXX Machining pozwala użytkownikowi na określenie minimalnych i maksymalnych posuwów dla różnych sytuacji obróbczych, jak np. podczas podejścia, wgłębienia i dla rzeczywistej obróbki na płaszczyźnie.

hyperMILL® MAXX Machining automatycznie rozpoznaje sytuację obróbki z różnymi płaszczyznami i optymalnie dostosowuje się do niej. Materiał jest usuwany z maksymalną głębokością skokową. Pozostały materiał jest następnie usuwany od dołu do góry w określonych krokach pośrednich.

Cechy charakterystyczne:

  • Spiralne i trochoidalne ścieżki narzędziowe do symultanicznej obróbki 2.5D, 3D i 5-osiowej,
  • Inteligentna regulacja prędkości posuwu,
  • Szybkie pozycjonowanie w trybie szybkim,
  • Zapobiega się pełnym cięciom i nagłym zmianom kierunku.
  • Inteligentny podział cięć podczas obróbki 3D,
  • Duża ilość usuwanego materiału, również w przypadku twardych przedmiotów obrabianych,
  • Pełna kontrola parametrów obróbki,
  • Wykorzystuje sprawdzoną technologię HPC z Celeritive™

“Żywotność narzędzi poprawiła się o 500 procent. Dlatego wierzymy we wszystko, co związane z obróbką hyperMILL® MAXX Machining. Jest to najlepsza droga idąca do przodu!”

Roland Mascke, programista CNC w Werkzeugbau Gebr. Kemmerich GmbH & Co. KG

High-Performance-Cutting (HPC) części demo z hiperMILL® MAXX Strategie obróbki na linii DMG HSC 75.
Wysokowydajna obróbka zgrubna z 5-osiowym wierceniem spiralnym i wysokowydajnym modułem tnącym do obróbki zgrubnej.