hyperMILL kieszeń adaptacyjna

MAXXimum prędkości

Strategie zoptymalizowanych kieszeni i wysoce precyzyjne ścieżki narzędzia do zastosowania frezów o wysokim posuwie: Technologia Kieszeni Adaptacyjnej zapewnia dodatkowe korzyści w szerokim zakresie zastosowań.

Technologia Kieszeni Adaptacyjnej: Nazwa mówi wszystko. Ta innowacyjna technologia, doskonale wpasuje analizowaną kieszeń w całość obrabianego obszaru. Jednocześnie zoptymalizuje ruchy narzędzia do frezowania z dużym posuwem. Liniowe ścieżki zapewniają maksymalne prędkości posuwu zarówno dla frezów standardowych, jak i frezów z dużym posuwem. Zalety tej technologii widoczne są szczególnie w przemyśle lotniczym i astronautycznym oraz przy obróbce na dużych maszynach.

Korzyści:

  • Skrócony czas obróbki,
  • Generacja liniowych ścieżek narzędziowych ,
  • Potencjał narzędzi jest w pełni wykorzystany,
  • Zoptymalizowana obróbka zwłaszcza przy zastosowaniu frezów z dużym posuwem,
  • Łatwe programowanie.
 
 

Cechy charakterystyczne:

  • Automatyczne tworzenie liniowych ścieżek narzędziowych dla maksymalnych posuwów,
  • Zoptymalizowana obróbka zwłaszcza przy zastosowaniu frezów z dużym posuwem,
  • Geometria ostrza narzędzi frezarskich jest w pełni uwzględniona w systemie CAM,
  • Prosta obsługa

Funkcja ta optymalnie pasuje do kieszeni w obszarze, który ma być obrobiony. Oznacza to, że jak największa część powierzchni jest obrabiana za pomocą liniowych ruchów maszyny. Obróbka może być wykonywana jako kieszeń lub jako kieszeń w połączeniu z konturowo-równoległymi ścieżkami narzędzia. Szczególnie w przypadku dużych kieszeni, obróbka frezem z dużym posuwem i późniejsza obróbka spoczynkowa odbywa się szybciej niż zgrubna obróbka konturowo-równoległa całej kieszeni.

hyperMILL® pozwala użytkownikom na pełne wykorzystanie specjalnych geometrii ostrzy frezów o dużym posuwie. Posuw boczny może być automatycznie obliczany poprzez zdefiniowanie wysokości przegrody. Specjalne ruchy wciągania zostały wprowadzone w celu uniknięcia pozostawiania materiału w narożach.

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu