hyperCAD-S

CAM Zintegrowany w systemie CAD: hyperMILL® dla hyperCAD®-S

Z hyperCAD®-S, OPEN MIND opracowało oprogramowanie CAD, które jest idealnie dostosowane do jego oprogramowania hyperMILL CAM. hyperCAD®-S jest w pełni skoncentrowany na specyficznych potrzebach programistów CAM.

Programiści CAM używają systemów CAD inaczej niż większość inżynierów i projektantów. Tradycyjne zadania CAD dla programistów CAM obejmują: wybieranie, dodawanie, usuwanie, modyfikowanie, pokazywanie i ukrywanie punktów, krzywych i powierzchni. Innym zadaniem jest tworzenie zaślepień otworów, wypełnienia i przesunięcia powierzchni, które muszą zawsze spełniać najwyższe standardy jakości.

Tylko programista CAM może wykonać program CAD dla CAM.

Dzięki hyperCAD®-S, OPEN MIND stworzył rozwiązanie CAD, które jest w pełni zorientowane na wymagania użytkowników CAM. Efektywne programowanie CAM ma zasadnicze znaczenie i zadaniem systemu CAD jest zapewnienie doskonałego wsparcia w tym zakresie. hyperCAD®-S posiada unikalne, specyficzne dla CAM-u funkcje i tym samym tworzy nowy standard wśród systemów CAD.

Przełomowa integracja CAD/CAM

hyperCAD®-S imponuje bardzo uproszczonym interfejsem użytkownika i wszechstronnym pakietem interfejsów. Konsekwentnie wdrażana technologia 64-bitowa oraz potężne jądro CAD pozwalają na błyskawiczne przejście do obszaru CAM. Bezpośredni dostęp do wszystkich funkcji CAD ma zauważalny wpływ na ogólną wydajność systemu CAD/CAM. Ta przełomowa integracja CAD/CAM umożliwia bardziej wydajne procesy CAD i nieograniczone programowanie CAM. Oprogramowanie hyperMILL® CAM czerpie korzyści bezpośrednio z programu hyperCAD®-S i jego bezprecedensowego zakresu funkcjonalnego. Dzięki temu programiści hyperMILL® mogą w pełni wykorzystać swoje maszyny i zaoszczędzić czas w procesie.

Innowacje zaczynają się w jądrze systemu. Zawiera on różne typy elementów dla linii i powierzchni, takie jak: cylindryczne, płaskie, o dowolnym kształcie, obrotowe i różne inne powierzchnie. Zaleta: W programowaniu NC wszystkie powierzchnie cylindryczne – a więc wszystkie otwory, podzielone ponownie według określonej średnicy – można elegancko połączyć i wydajnie obrabiać przy użyciu tej samej strategii wiercenia. Ścieżki narzędziowe, chmury punktów, prostokąty i przepływy pracy są znacznie przyspieszone poprzez przesunięcie najbardziej powszechnych elementów związanych z CAM do jądra CAD. Znacznie przyspiesza to procesy

hyperCAD®-S został zaprojektowany dla systemu Windows. Nowa baza danych oferuje inteligentne zarządzanie elementami. Oprócz znanych filtrów, takich jak dla warstw i kolorów, możliwe jest również filtrowanie według właściwości geometrycznych, systemowych i zdefiniowanych przez użytkownika.

hyperCAD®-S został przedstawiony jako nowoczesny graficznie, przejrzyście ułożony interfejs, przyjazny dla użytkownika, umożliwiający efektywne i szybkie uczenie się i zrozumienie. Objaśniające się ikony sprawiają, że praca z programem jest od samego początku intuicyjna.

Bardzo ważne dla użytkowników CAM-u: hyperCAD®-S obsługuje dowolną ilość dowolnie definiowanych płaszczyzn pracy, które można zapisać za pomocą danych transformacyjnych/obrotowych i wybrać jako odniesienie. Ponieważ wiele stanowisk pracy operatora jest wyposażonych w ekrany dotykowe, paski narzędzi i polecenia mogą być również obsługiwane za pomocą ekranu dotykowego.

Oprócz znanych właściwości, takich jak warstwa i kolor, najbardziej popularne właściwości geometryczne i systemowe są dostępne jako filtry zdefiniowane przez użytkownika. Elementy graficzne mogą być łączone za pomocą tagów, podobnie jak słowa kluczowe. Dzięki temu można łatwo filtrować wszystkie informacje dotyczące modelu CAD.

Import

  • Standard: IGES, STEP, STL, DXF and DWG, Parasolid, point cloud
  • Direct: hyperCAD® files, Catia V4 and V5, Autodesk® Inventor®, Siemens NX and JT, SOLIDWORKS, PTC Creo
  • On demand: Catia V4 and V5

Export

  • IGES, STEP, STL and point cloud

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu