hyperMILL CPF_1

Indywidualne cechy procesu - Automatyzacja zgodnie z wymaganiami

Automatyka CAM musi być również dostosowana do indywidualnych wymagań firmy. Dla swojego oprogramowania hyperMILL® CAM firma OPEN MIND opracowała specjalną formę technologii cech: Cechy użytkownika (CPFs).

Cechy użytkownika to skuteczne narzędzie do automatycznego rozwiązywania powtarzających się zadań obróbczych. Nawet bardzo skomplikowane sekwencje obróbki mogą być łatwo i szybko zaprogramowane z tym wsparciem automatyzacji. Opiera się ona na zorientowanym na proces łączeniu charakterystycznych geometrii z dowolnie definiowanymi sekwencjami różnych strategii obróbki – od 2.5D i 3D do 5-osiowego frezowania i toczenia.

Indywidualne rozwiązania – Indywidualne cechy procesu.

Indywidualna charakterystyka procesu jest stosowana, gdy standardowe funkcje otworów lub kieszeni nie są już wystarczające. CPF działa jako swego rodzaju kolektor specyficznych, istotnych dla obróbki informacji dla modelu CAD, które zostały zdefiniowane na przykład za pomocą kolorów, nazw i kształtów. Technologia CPF w oprogramowaniu hyperMILL® CAM umożliwia nie tylko ręczny, ale również automatyczny wybór poszczególnych elementów za pomocą skryptu wyboru. W skrypcie wyboru można zdefiniować różne kryteria filtrowania, takie jak kolor elementu, warstwa, rama i typ elementu. Kryteria te mogą być również w razie potrzeby łączone.

 

Zebrane informacje o geometrii są powiązane z trybem obróbki i parametrami technologicznymi, a następnie generowane są z nich wymagane ścieżki narzędzia. CPF może być używany do bardzo efektywnego łączenia powtarzających się etapów programowania w celu umożliwienia ich późniejszej pełnej lub częściowej automatyzacji w połączeniu ze sterownikiem automatycznym (AC).

 

Automatyzacja dla standardów firmowych

Cechy użytkownika pozwala również na zdefiniowanie specjalnych firmowych standardów dla powiązanych geometrii, co jeszcze bardziej automatyzuje proces programowania. Ustalone procesy robocze są zapisywane jako makra technologiczne i mogą być ponownie zastosowane do podobnych zadań obróbczych. CPF, który został wygenerowany raz bez błędów, działa dla wszystkich dostarczanych kształtów elementów i ich wariantów.

Cechy CPF

Moduły CPF są idealne dla wszystkich rodzin elementów, do obróbki powtarzalnej i są bezpieczne w użyciu.

♦ Może być stosowany do frezowania i toczenia 2,5D, 3D, 5-osiowego

♦ CPF-y są niezwykle elastyczne w użyciu

CPF-y umożliwiają transfer wiedzy z zakresu programowania do innych zadań

♦ Dokładność powtórzeń pozostaje na wysokim poziomie nawet po kilku latach

Umów się na prezentację online

5X Pierścień turbiny

Z racji ograniczonych możliwości osobistych spotkań, zapraszamy do skorzystania z cyklu indywidualnych prezentacji online. Każda prezentacja może zostać podzielona na etapy, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla osób które jednorazowo nie mogą zagospodarować dużej ilości czasu.
Indywidualnie ustalony zakres prezentacji może obejmować:
– automatyzacja procesu programowania
– programowanie operacji 2,5D oraz 3D
– optymalizacja i obróbki wysokowydajne
– wsparcie programowania wieloosiowych obróbek indeksowanych
– płynne zaawansowane obróbki wieloosiowe 
– symulacja i kontrola kolizji

Dariusz Szczotka

Inżynier sprzedaży CAM
mob: 505 844 580
email: dariusz.szczotka@camtechnology.pl

Czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy do kontaktu