hypermill

POSTPROCESORY

Wszystkie post-procesory dostarczane z oprogramowaniem hyperMILL, są opracowywane opierając się o potrzeby klientów. Dzięki rozwojowi kastomizacji pojedynczy post-procesor może obsługiwać wszystkie operacje od toczenia, frezowania 2D, 3D do płynnej obróbki 5-cio osiowej. Programista ma możliwość ingerencji w generowany kod. Może dopasować kod do swoich potrzeb zmieniając np. formę określania położenia narzędzia, zmieniając rodzaje cykli, które mają być generowane z poszczególnych operacji. Istnieje wiele parametrów którymi każdy użytkownik może dowolnie sterować.
Post-procesory hyperMILL obsługują między innymi cykle obróbcze dostępne w danym sterowaniu, wyrównanie promienia narzędzia, pracę na podprogramach, poprawianie liniowych odsunięć niezależnie od kątów obrotu (RTCP/TCPM) i wiele innych.

SYMULACJE

hyperVIEW to symulator z obrazem usuwania materiału przez narzędzie. Podczas uruchamiania symulatora hyperVIEW, na ekranie monitora pojawia się nowa aplikacja, która działa niezależnie od hyperMILL (jednocześnie możemy przeprowadzać symulację i kontynuować projektowanie obróbki). Jest to symulacja w której na bieżąco usuwany jest materiał obrabiany, bardzo szybko można więc na ekranie monitora zobaczyć efekt prowadzonych operacji obróbczych. Wizualizacja maszyny umożliwia całkowitą kontrolę ścieżki narzędzia na wypadek wystąpienia kolizji: narzędzia z elementem obrabianym, narzędzia z maszyną, uchwytu z maszyną, modelu z maszyną, maszyny z maszyną. Analizowane są także inne parametry pracy maszyny kąty wychylenia głowicy, stołu itd. W hyperVIEW można tworzyć różnego rodzaju raporty z obróbki zawierające szczegółowy opis całego procesu, czasy obróbki, długości ścieżek, dane na temat narzędzi itd. Kolizje zobrazowane są w wybranych kolorach, a wszystkie obszary NC gdzie kolizja może wystąpić są umieszczane w spisie.
 • symulacja_hypervievsmall

  hyperVIEW to symulator z obrazem usuwania materiału przez narzędzie. Podczas uruchamiania symulatora hyperVIEW, na ekranie monitora pojawia się nowa aplikacja, która działa niezależnie od hyperMILL (jednocześnie możemy przeprowadzać symulację i kontynuować projektowanie obróbki). Jest to symulacja w której na bieżąco usuwany jest materiał obrabiany, bardzo szybko można więc na ekranie monitora zobaczyć efekt prowadzonych operacji obróbczych. Wizualizacja maszyny umożliwia całkowitą kontrolę ścieżki narzędzia na wypadek wystąpienia kolizji: narzędzia z elementem obrabianym, narzędzia z maszyną, uchwytu z maszyną, modelu z maszyną, maszyny z maszyną. Analizowane są także inne parametry pracy maszyny kąty wychylenia głowicy, stołu itd. W hyperVIEW można tworzyć różnego rodzaju raporty z  obróbki zawierające szczegółowy opis całego procesu, czasy obróbki, długości ścieżek, dane na temat narzędzi itd. Kolizje zobrazowane są w wybranych kolorach, a wszystkie obszary NC gdzie kolizja może wystąpić są umieszczane w spisie.

 • sym_wew_maszynowasmallSymulacja wewnętrzna maszynowa jest uruchamiana z poziomu hyperMILL i działa  w środowisku programu. Symulator ten działa bardzo szybko. Za pomocą suwaka programista jest w stanie zobaczyć dowolny moment obróbki, który budzi jego wątpliwości. W tym symulatorze kontrola kolizji może być przeprowadzona bez symulacji ruchowej, tzn. program analizuje wszystkie pozycje narzędzia, a następnie jeżeli wystąpi jakakolwiek kolizja zostanie wyświetlony komunikat, a współrzędne kolizyjne są automatycznie zapisywane do tabeli, aby można je było następnie przeglądnąć.


 • wew_symulacjasmallSymulacja wewnętrzna daje możliwość bardzo szybkiej weryfikacji ścieżki i pochylenia narzędzia. Po uruchomieniu tej symulacji na ekranie pojawia się pasek stanu, za pomocą którego możemy przejść do dowolnego momentu obróbki. Bardzo przydatną funkcjonalnością w tej symulacji jest możliwość obserwowania współrzędnych. Dzięki temu użytkownik może wskazać wybrane współrzędne i zobaczyć jak wygląda położenie narzędzia w określonej pozycji.

CECHY

cechysmallAutomatyczne rozpoznanie cech pozwala na  wykrywanie geometrii brył i modeli powierzchniowych, takich jak otwory, otwory przelotowe, otwory gwintowane, wszelakiego rodzaju pogłębienia oraz otwarte i zamknięte kieszenie. Wymagane parametry dla zaprogramowania strategii obróbki i wyboru narzędzia (układy współrzędnych, współrzędne otworów, wymiary charakterystyczne otworów) są generowane i ładowane do wybranego zadania automatycznie.

Cechy mogą być grupowane automatycznie lub ręcznie, np. na podstawie typu, średnicy albo płaszczyzny roboczej. Różne  filtry wspierają grupowanie cech. Ponieważ cechy są powiązane w różny sposób z grupami, programy dla wieloosiowego indeksowania mogą być generowane bez dodatkowej pracy programisty.

 • Mold-Feature2smallFunkcja rozpoznawania cech otworów używana jest do poszukiwania wszystkich  geometrii wykorzystywanych podczas wiercenia, wszelakiego rodzaju otwory ślepe, przelotowe, z pogłębieniami, z fazami, otwory wielostopniowe itd. Wszystkie obiekty mają przypisane kolory oraz wyświetlane są w przeglądarce celem sprawnego programowania.

  Poszukiwanie i grupowanie cech może być sterowane przy pomocy filtrów, np. zgodnie z rodzajem otworu,  ze średnicą otworu lub wymaganą płaszczyzną roboczą. Opcja 5-osiowego wiercenia umożliwia obróbkę otworów w różnych orientacjach razem w jednej operacji.

  Oprócz opcji wykrywania otworów hyperMILL umożliwia ich całkowitą edycję. W wykrytym otworze lub zespole otworów w dowolnej chwili mogą zostać wprowadzone zmiany. Do prostego otworu mogą zostać wprowadzone pogłębienia, fazy, gwinty czy tolerancje wykonania.

  cechy1small Rozpoznawanie otworów na różnych płaszczyznach
  cechy_mod2small Otwory przed modyfikacją w oknie cech
  cechy_mod1small Modyfikacja otworów bezpośrednio w oknie cech
 • cechy_kieszeniesmallW hyperMILL istnieje także możliwość wykrywania kieszeni. Nie ma znaczenia czy są to kieszenie zamknięte, otwarte, z dniem czy bez dna. W zamkniętych kieszeniach, kieszeniach z wyspami i kieszeniach z otwartymi obszarami, hyperMILL® także wykrywa elementy bez dna. W trybie automatycznym, każda zamknięta przelotowa kieszeń jest wykrywana w kierunku układu. W trybie manualnym, użytkownik może określić punkt startu i końca, a także można wykryć otwarte obszary lub odseparować elementy bez dna.

  Poszukiwanie i grupowanie cech może być sterowane przy pomocy filtrów, np. zgodnie z rodzajem otworu,  ze średnicą otworu lub wymaganą płaszczyzną roboczą. Opcja 5-osiowego wiercenia umożliwia obróbkę otworów w różnych orientacjach razem w jednej operacji.

  Oprócz opcji wykrywania otworów hyperMILL umożliwia ich całkowitą edycję. W wykrytym otworze lub zespole otworów w dowolnej chwili mogą zostać wprowadzone zmiany. Do prostego otworu mogą zostać wprowadzone pogłębienia, fazy, gwinty czy tolerancje wykonania.

  kieszen_otwatasmallKieszenie bez dna – otwarte

  kieszen_zamknietasmall

  Kieszenie bez dna – zamknięte
 • wirniksmallOprócz standardowych elementów, które mogą być wykrywane za pomocą cech, w hyperMILL dostępnych jest jeszcze wiele innych możliwości wykrywania cech. Dzięki dostępnym cechom analizy wirnika obróbka tego rodzaju elementów jest bardzo szybka i efektywna. W większości cyklach obróbczych, a szczególnie w 5-cio osiowych istnieje potrzeba wskazania płaszczyzn do obróbki, powierzchni, konturów, profili prowadzących. W hyperMILL można te wszystkie elementy opisywać za pomocą cech, a następnie podpinać do dowolnego zadania. Dzięki czemu nie ma konieczności wielokrotnego wskazywania tych samych elementów w różnych zadaniach.

BIBLIOTEKI MAKR

makrasmallDzięki makrom programy mogą być generowane prostszy i szybszy sposób. Makra łączą strategię obróbki i narzędzia dla charakterystycznych, powtarzających się geometrii. Mogą składać się z jednego lub więcej operacji. Makra zawierają zasady obróbki dla charakterystycznych obszarów odpowiednich cech, takich jak średnica gwintu, typ zagłębienia i głębokość oraz otwarte lub zamknięte kieszenie. Po obróbce sekwencje są przechowane i automatycznie przydzielane do obecnych geometrii wybranych cech. Wszystkie poszczególne makra są zapisywane w bazie makr i działają na takiej samej zasadzie jak baza narzędzi (można ja przywołać w dowolnym momencie w każdym projekcie).

UNIKANIE KOLIZJI

Collision avoidance

W pełni zautomatyzowane sprawdzanie kolizji.
Warunkiem precyzyjnej obróbki 5-osiowej jest niezawodne sprawdzanie i unikanie kolizji. hyperMILL zapewniający w pełni zautomatyzowany system unikania kolizji oferuje szereg strategii. Bezkolizyjny kąt narzędzia jest obliczany automatycznie dla 5-osiowej, jednoczesnej obróbki. Użytkownik może zdecydować, która oś obrotu powinna być priorytetem w zależności od kinematyki maszyny. Jeśli istnieją kolizje proces obróbki jest przerywany lub usuwane są wadliwe ścieżki narzędzia i frezowanie przeprowadza się za pomocą dłuższych narzędzi i / lub zmodyfikowanego kąty narzędzia. Ponadto, w trakcie ścierania, ścieżki mogą się przesuwać na boki, co pozwala na zwiększenie głębokości obróbki. Dzięki funkcją programowania można przewidzieć długość narzędzia w celu optymalizacji tego parametru dla uniknięcia kolizji ścieżek.

Darmowa wersja testowa!

Aby zamówić skontaktuj się z naszym działem CAM

 

Masz pytania?
Napisz do nas już teraz!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Prosimy zaznaczyć

logo firmy CAM Technology dystrybutora oprogramowania CAM marki hyperMILL

Możesz także do nas zadzwonić lub napisać maila!

Tel. +48 602 518 978
e-mail: piotr.sapeta@camtechnology.pl