Cykle toczenia

hyperMILL® millTURN to w pełni funkcjonalny  moduł tokarsko/frezarski. W module tym zintegrowane są wszystkie operacje toczenia oraz frezowania. To proste rozwiązanie pozwala na kompleksową obróbkę elementów, które zawierają obszary do toczenia, jak i różne elementy frezarskie. Wszystkie cykle są oczywiście wyposażone w kontrolę kolizji, z każdej operacji można wygenerować półfabrykat toczenia (2D), oraz półfabrykat frezowania (3D), a następnie użyć go do kolejnych operacji obróbczych. Programowanie troczenia i frezowania odbywa się w tych samych oknach, a generowanie kodu na centrum tokarsko/frezarskie odbywa się oczywiście przy użyciu jednego postprocesora.
 •  
  toczenie_zgrubnesmallW hyperMILL dostępne są różne strategie obróbki zgrubnej. Ścieżki narzędzia można generować równolegle do konturu obriabianego, osiowo lub promieniowo względem osi obrabianego detalu. Naddatki mogą być określane niezależnie dla całego modelu, a także oddzielnie dla osi X i osi Z. Liczne opcje podejścia i wycofania narzędzia zapewniają bezkolizyjne, gładkie wejścia i wyjścia narzędzia podczas obróbki.
  Istnieje także możliwość generowania w czasie równoległym półfabrykatów do kolejnych operacji toczenia (półfabrykat 2D), a także do operacji frezowania (półfabrykat 3D).

   

  wytaczanie_zgrubnesmallOperacje toczenia i wytaczania w hyperMILL mogą być wykonywane w tym samym oknie cyklu toczenia. Aby przejść z operacji toczenia do operacji wytaczania należy zaznaczyć tylko jedną opcję, a narzędzie, parametry oraz inne funkcje dostosowywane są do operacji wytaczania.
  Wszystkie opcje i funkcjonalności (kontrola kolizji, dojazdy i wyjazdy narzędzia, generowanie półfabrykatu itd.) dostępne w toczeniu, działają identycznie w operacjach wytaczania.
 •  
  toczeniet_wyksmallDzięki możliwości kopiowania operacji w hyperMILL, operacje toczenia wykańczającego można bardzo szybko wykonać na bazie operacji toczenia zgrubnego. Wystarczy tylko skopiować zadanie toczenia zgrubnego, następnie w skopiowanym zadaniu wybrać opcję wykańczająca, a program sam dostosuje resztę parametrów skrawania. Możliwa jest także obróbka zależna od kąta pochylenia obrabianego obszaru.
  Istnieje także możliwość generowania w czasie równoległym półfabrykatów do kolejnych operacji toczenia (półfabrykat 2D), a także do operacji frezowania (półfabrykat 3D).

  wytaczanie_wyksmallW przypadku obróbki wykańczającej obszarów wytaczanych podobnie jak w przypadku toczenia wszystkie opcje i funkcjonalności także są dostępne podczas wytaczania.
 • rowki_zgr1smallW modelach toczonych na wszelakiego rodzaju maszynach powszechnie występującym elementem są rowki – promieniowe, osiowe, zewnętrzne, wewnętrzne. W hyperMILL dostępnych jest wiele opcji ułatwiających wykonanie takich elementów. Obróbka zgrubna rowków może być przeprowadzona za pomocą różnych strategii w zależności od potrzeb i preferencji technologa.

  rowki_zgr2small

  rowki_popzgr1small

  Obróbka resztekRowki osiowe
 • rowki_wyksmall
  Obróbka wykańczająca wszystkich rodzajów rowków może być przeprowadzona z jednego okna dialogowego. Całość rowka może być wykończona w jednym przejściu (wymagane są do tego celu odpowiednie narzędzia) lub w dwóch przejściach  – kolejno z prawej i z lewej strony. Możliwości określenia kątów obróbki oraz rodzajów podejścia i wycofania narzędzia, sprawiają że każdy programista jest w stanie dostosować ścieżki do swoich indywidualnych potrzeb.
 •  
  gwintsmall (1)Nacinanie gwintów umożliwia realizację zadania dla pojedynczego lub kliku cylindrycznych, stożkowych, wewnętrznych lub zewnętrznych gwintów, ze stałym skokiem. Realizowane jest cięcie ze stałym wiórem lub stałą wartością X. Nacinanie gwintów jest bardzo proste w definicji i realizowane przez określenie zewnętrznej krawędzi lub wewnętrznej średnicy, jako drogi prowadzenia. Dla indywidualnych wymagań są możliwe odpowiednie regulacje kąta posuwu lub offsetu wykańczającego.
 •  
  wierceniesmallW przypadku operacji wiertarskich wykonywanych na tokarkach zasada programowania ścieżek w hyperMILL pozostaje niezmienna. W operacjach tokarskich programista ma do dyspozycji dokładnie te same cykle co w przypadku operacji frezowania. Można wykonywać wiercenia osiowe, a także wszelakiego rodzaju otwory kątowe, czy promieniowe znajdujące się na określonym promieniu.
 •  
  napedzane_narzedziasmallW przypadku obróbki części tokarskich, które wymagają zastosowania cykli frezarskich (obróbka z napędzanymi narzędziami), wszystkie cykle dostępne w hyperMILL mogą być z powodzeniem stosowane. Szeroka baza tych cykli gwarantuje wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych elementów frezarskich na wszelakiego rodzaju centrach tokarsko – frezarskich.

Masz pytania?
Napisz do nas już teraz!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Prosimy zaznaczyć

logo firmy CAM Technology dystrybutora oprogramowania CAM marki hyperMILL

Możesz także do nas zadzwonić lub napisać maila!

Tel. +48 602 518 978
e-mail: piotr.sapeta@camtechnology.pl