Strategie 3D Classic

 •  
  zgrubna_zdjecie(2)smallCykl obróbki zgrubnej, służy do obróbki wstępne każdego detalu. W tym cyklu ścieżki generowane są tylko w obszarze gdzie występuje półfabrykat, czyli tam gdzie pozostanie materiał do zebrania. W cyklu tym można definiować globalne naddatki, ale co ważne na dowolnej powierzchni można wprowadzić dowolny naddatek. Cała obróbka odbywa się z pełną kontrolą kolizji. Dostępnych jest wiele opcji umożliwiających optymalizowanie ścieżek narzędzia.
  filleting corners_malesmall (1)male_heliosmall (1)
     Zaokrąglanie naroży                  
     Obróbka trochoidalna                        
  male_resztki_zgrubnesmall (1)male_kontrolasmall (1)
  Zgrubna obróbka resztek 
  Pełna kontrola kolizji
 •  
  wykanczajaca_zdjeciesmallOprócz standardowych obróbek np. wzdłuż X i Y, hyperMILL oferuje większą ilość strategii do łatwej obróbki skomplikowanych obszarów modelu. Oprócz tych strategii możliwe jest tworzenie ścieżki dla szczególnych przypadków, używając optymalizacji. Szczególnie obróbka dużych modeli jest bardzo prosta. Obrabiane mogą być zdefiniowane wcześniej obszary, granice lub wskazane powierzchnie. Kontrola kolizji jest aktywna dla każdego rodzaju narzędzia, wykrywanie kolizji frezów stożkowych oraz uchwytów dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.
  optymalizacja_XYsmallprzeplyw_wyk2krzywesmall
       Optymalizacja XY                                     
     Obróbka pomiędzy dwoma krzywymi
  wykan_krzywa90smallwykanczajaca_krzywasmall
  Profil wodzący 
  Profil wodzący 90°
 • _staly_Z_zdjeciesmallCykl ten oferuje mnóstwo strategii obróbczych, zoptymalizowanych parametrów dla możliwej  najlepszej obróbki stromych obszarów modelu. Trudne do obróbki obszary i podcięcia mogą być obrabiane narzędziami stożkowymi lub można też użyć specjalnych narzędzi takich, jak frezy sferyczne.
 •  
  olowkowa_zdje_smallCykl ten służy do obróbki wewnętrznych naroży, małych zaokrągleń. Ten sposób obróbki stosowany jest często przed operacją obróbki resztek, aby wygładzić obszary resztkowe. Idealne narzędzie do obróbki w przypadku gdy np. wewnętrzne zaokrąglenie obrabiane jest narzędziem o tym samym promieniu co zaokrąglenie.
 •  
  resztki_zdjsmallWszystkie obszary, które nie mogły być obrobione w obróbce wykańczającej są automatycznie wykrywane w cyklu obróbki resztek. W zależności od obszarów, w cyklu można wybrać pomiędzy płaskimi i stromymi obszarami i wybierać najlepszą strategię obróbki. Aby nie obrabiać całego modelu możemy użyć granic lub wybrać obszary do obróbki resztek. Wykrywanie kolizji narzędzia i uchwytu zwiększa jeszcze dodatkowo bezpieczeństwo obróbki.
 •  
  dowolna_sciezka_frezowaniasmallStrategia idealnie nadaje się do operacji grawerskich. Dzięki możliwości wprowadzania ujemnych naddatków technolog może wykonać dowolne kształty na powierzchni obrabianego elementu w bardzo szybki sposób, poprzez rzutowanie ścieżek narzędzia na dowolne powierzchnie.
 •  
  iso_zdjeciesmallGenerowane ścieżki narzędzia biegną wzdłuż krzywych ISO (U i V). Strategia ta automatycznie równa krzywe U i V połączonych powierzchni, dzięki czemu możliwa jest obróbka w poprzek kilku powierzchni bez cofania się narzędzia. Przy wykorzystaniu granicy, możliwe jest także ograniczenie obrabianego obszaru.

Strategie 3D – Expert

 •  
  kompletna_wykaczajaca_zdjsmallCykl ten automatycznie dostosowuje strategie obróbki do indywidualnych obszarów modelu, poprzez kombinację obróbki wykańczającej na stałym Z i wykańczającej profilowej. Strome obszary są obrabiane na stałym Z natomiast płaskie obszary mogą być obrabiane obróbką profilową. Jeśli cykl wykryje płaskie obszary, to generuje dodatkowe ścieżki obróbki. Ten rodzaj obróbki jest idealny przy obróbce elektrod i innych podobnych pryzmatycznych części, z płaskimi i stromymi obszarami.
 •  
  rownoodlegla_zdj_smallPrzez zdefiniowanie jednej lub dwóch krzywych, cykl ten oblicza ścieżki równolegle do zadanych krzywych. W tym procesie, odległość nie jest obliczana w kierunku XY, lecz na dowolnej powierzchni. Ścieżka taka na płaskich i stromych obszarach zapewnia najwyższą jakość obrabianych powierzchni. Sprawdzanie kolizji dla freza stożkowego i uchwytu zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.
 • kompletna_kiesz_zdjsmallStrategia ta oferuje prostą i szybką metodę obróbki płaskich powierzchni. Jest szczególnie użyteczna przy obróbce pojedynczych płaszczyzn  wybranych z detalu.
 •  
  reworz_zdjsmallRework jest to wyjątkowa i unikalna funkcjonalność hyperMILL. Cykl ten jest w stanie dostosować się do wszystkich pozostałych cykli. Jego unikalna funkcjonalność polega na tym, że jeżeli w cyklu odniesienia generowanie ścieżek zostanie przerwane z powodu wystąpienia kolizji np. oprawki z obrabianym detalem (za krótkie narzędzie), to możliwe jest wczytanie tych kolizyjnych ścieżek do Rework. Następnie cykl ten dostosowuje kształt ścieżek i parametry do cyklu odniesienia i generuje bezkolizyjne ścieżki od momentu wystąpienie kolizji w zadaniu odniesienia.

Masz pytania?
Napisz do nas już teraz!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Prosimy zaznaczyć

logo firmy CAM Technology dystrybutora oprogramowania CAM marki hyperMILL

Możesz także do nas zadzwonić lub napisać maila!

Tel. +48 602 518 978
e-mail: piotr.sapeta@camtechnology.pl