Strategie 2D

 •  
  Planowanie_smallStrategia ta oferuje prostą i szybką metodę obróbki płaskich powierzchni. Jest szczególnie użyteczna przy obróbce pojedynczych płaszczyzn wybranych z detalu.
 •  
  kieszen2DsmallWszystkie zamknięte kontury są rozpoznawane jako kieszenie i są one obrabiane równolegle do konturu. Kieszenie te mogą zawierać wyspy oraz inne kieszenie, a także różne wysokości i głębokości. Niezależnie od modelu czy rodzaju kieszeni, hyperMILL automatycznie rozpoznaje, czy kieszeń jest otwarta czy zamknięta. Wtedy stosowana jest odpowiednia strategia obróbki . Proste kieszenie takie, jak okrągłe lub prostokątne mogą być programowane w cyklu sterowania w zależności od typu sterowania maszyny. Zagłębienia i wyjazdy na wysokość bezpieczną są automatycznie dostosowane do typu kieszeni. Ostry narożnik wzdłuż ścieżki będzie zaokrąglony i gładki. Zagłębienia są realizowane po spirali lub ruchem kątowym.
  kieszen_spodsmallkieszeń_rozpo(1)smallkieszen_cyklesmall
  Kieszeń otwarta, dno na gotowe
  Automatyczne rozpoznawanie
  Wspomaganie cykli sterowania
 •  
  kontur_zew(1)smallStrategia obróbki konturu używana jest do kompleksowej obróbki konturów. Oczywiście narzędzie może poruszać  sie po kontrze, z lewej lub prawej strony konturu z korekcją ścieżki G41/G42 lub bez. hyperMILL automatycznie wyznacza kontury, wykrywa wąskie przesmyki i zapobiega kolizjom wyznaczonym bezpieczną strefą. Użytkownik może także kontrolować parametry takie jak: posuw wieloosiowy, boczny, posuwy wgłębne, spiralno-osiowe lub definiować punkt zagłębienia.
  kontur_kontrolasmallkontur_spirala(1)smallkontur_wej_wielokrotnesmall
  Kontrola wąskich przesmyków
  Obróbka spiralna
  Z wielokrotnym wejściem
 •  
  resztki2dsmallDla niektórych obszarów obrabianych elementów użycie dużych narzędzi w obróbce 2D oraz w obróbce zagłębień nie jest możliwe. Strategia ta oblicza oddzielnie ścieżki narzędzia dla obróbki małymi narzędziami oraz udostępnia automatyczne wykrywanie wszystkich obszarów, które nie zostały obrobione. Wykrywane są nie tylko  obszary w środku konturu, ale także pomiędzy różnymi konturami.

Masz pytania?
Napisz do nas już teraz!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Prosimy zaznaczyć

logo firmy CAM Technology dystrybutora oprogramowania CAM marki hyperMILL

Możesz także do nas zadzwonić lub napisać maila!

Tel. +48 602 518 978
e-mail: piotr.sapeta@camtechnology.pl